Aktualitātes

112399

Opozīcija pieprasījumā pārmet Kariņam izvairīšanos informēt par Covid-19 iepirkumiem
Apskatīt komentārus (0)


08.06.2020


Opozīcija Saeimā iesniegtā pieprasījumā pārmet Ministru prezidentam Krišjānim Kariņam (JV) "izvairīšanos sniegt pieprasīto informāciju" saistībā ar izpildvaras veiktajiem iepirkumiem Covid-19 krīzes laikāOpozīcija Saeimā iesniegtā pieprasījumā pārmet Ministru prezidentam Krišjānim Kariņam (JV) "izvairīšanos sniegt pieprasīto informāciju" saistībā ar izpildvaras veiktajiem iepirkumiem Covid-19 krīzes lai

Opozīcija Saeimā iesniegtā pieprasījumā pārmet Ministru prezidentam Krišjānim Kariņam (JV) "izvairīšanos sniegt pieprasīto informāciju" saistībā ar izpildvaras veiktajiem iepirkumiem Covid-19 krīzes laikā. 

Pieprasījums Kariņam sagatavots uz apmēram 13 lappusēm ar 48 sīkākiem pieprasījumiem un pamatjautājumiem.

Pieprasījumu iesnieguši Saeimas deputāti Ivars Zariņš (S), Uldis Augulis (ZZS), Armands Krauze (ZZS), Vitālijs Orlovs (S), Jānis Tutins (S), Jānis Krišāns (S), Ivans Klementjevs (S), Valērijs Agešins (S), Edgars Kucins (S) un Jūlija Stepaņenko.

Deputāti apgalvo, ka no atbildēm uz iepriekšējo pieprasījumu Kariņam nav bijis iespējams pārliecināties par iepirkumu patiesajiem apstākļiem. Parlamentārieši norāda, ka tas vēl vairāk pastiprinot bažas, ka iepirkumi nav veikti atbilstoši, un, "iespējams, īstenojot koruptīvas darbības".

Opozīcijas pārstāvji prasa arī Aizsardzības ministrijai un Veselības ministrijai iesniegt deputātiem dokumentus saistībā ar veiktajiem iepirkumiem. Tajā skaitā parlamentārieši vēlas uzzināt, kuri uzņēmumi izteica gatavību piedalīties iepirkumu veikšanā. 

Deputāti arī prasa pamatot, kā tika izvērtēts, ka piegādātāji atbilst nepieciešamajiem standartiem. Tāpat parlamentārieši prasa nosaukt atbildīgās amatpersonas par pieņemtajiem lēmumiem.

Kā ziņots, veselības ministre Ilze Viņķele (AP) iepriekš atzina, ka ir vairāki signāli, ka kāda daļa no iepriekš piegādātajām medicīniskajām aizsargmaskām, iespējams, neatbilst solītajai kvalitātei.

Tomēr vienlaikus politiķe mudināja apzināties, ka "tā izvēle ir nevis starp perfekti noformētu, brīnišķīgu, 100% uzticamu un sertificētu masku un nedrošām maskām, bet starp maskām, kuras principā var nopirkt, un nekādām maskām".

https://www.lsm.lv/raksts/zinas/latvija/opozicija-pieprasijuma-parmet-karinam-izvairisanos-informet-par-covid-19-iepirkumiem.a362844/?fbclid=IwAR3HPI2TbcylYFyh_9HDV2wN4ZQChdKWV6bfufTzdK0Mesg6TSHii2bluPM 

Informācijas avots: LSM  


      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHAVideo

   

FotoAptauja

Vai Latvijā jāievieš e-vēlēšanas?

Nav viedokļa

Apskatīt rezultātus
Twitter

Latvijas Zemnieku sa
13:04, Aug 04
Šodien, 4. augustā būs skatāms spraigs Rīgas domes ārkārtas vēlēšanu debašu cikla raidījums “Cīņa par Rīgu”. Šodien… https://t.co/QoPrnA7Kni
Latvijas Zemnieku sa
12:36, Aug 04
Dairis Kandelis: Nevajag mūžīgi iztapt svešiem ļaudīm! @nralv https://t.co/cDIpuoqm5r
Latvijas Zemnieku sa
12:34, Aug 04
Tiekamies ar Āgenskalna vēlētājiem #RīgasDomesVēlēšanas2020 #ZZS #LZS https://t.co/aeH4zPKCaI

Latvijas zemnieku savienība novados


Video arhīvs apskatāms šeit