Nākamgad 1. oktobrī gaidāmajās Saeimas vēlēšanās vēlēšanu iecirkņos tiks lietots elektroniskais tiešsaistes vēlētāju reģistrs

Nākamgad 1. oktobrī gaidāmajās Saeimas vēlēšanās vēlēšanu iecirkņos tiks lietots elektroniskais tiešsaistes vēlētāju reģistrs, kas padarīs ērtāku dalību vēlēšanās vēlētājiem, kuriem ir tikai eID karte. Turpmāk dalību vēlēšanās atzīmēs elektroniski, nevis ar spiedogu pasē vai vēlētāja apliecībā.Līdz šim balsotājiem ar tikai eID karti bija nepieciešama vēlētāja apliecību, kuru pirms vēlēšanām bija jāizņem kādā no Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde teritoriālajām nodaļām. 

Tādējādi izmaiņas ļaus šiem vēlētājiem piedalīties vēlēšanās bez papildu apgrūtinājuma.Lai nodrošinātu, ka katrs velētājs balso tikai vienu reizi, iepriekšējās Saeimas vēlēšanās dalību atzīmēja ar spiedogu pasē vai vēlētāja apliecībā, taču tagad to varēs izdarīt elektroniskajā tiešsaistes vēlētāju reģistrā. Tāpat kā līdz šim vēlētāji Saeimas vēlēšanās varēs balsot jebkurā vēlēšanu iecirknī. Šāds elektroniskais tiešsaistes vēlētāju reģistrs sekmīgi tika izmantots jau šā gada pašvaldību vēlēšanās.

Reģistrā tiks iekļauti visi balsstiesīgie pilsoņi, kuriem būs tiesības piedalīties Saeimas vēlēšanās, vēlēšanu iecirknī vēlēšanu komisijas darbinieks tiešsaistes reģistrā pārliecināsies par vēlētāja tiesībām balsot un atzīmēs, ka vēlētājs jau nobalsojis. Latvijas Republikas Saeima šodien pieņēma mūsu rosinātos grozījumus Saeimas vēlēšanu likumā un Vēlētāju reģistra likumā, kas paredz ieviest elektronisku tiešsaistes vēlētāju reģistru.

Informācijas avots: CVK ( https://ej.uz/3x45ZZS: Pēc Valsts prezidenta apšaubāmās rīcības I.Ku...
Lai iedzīvotājiem nenāktos piemaksāt

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://lzs.lv/

LZS © 1990-2021

Spied Enter