Aktualitātes

87413

M. Kučinskis: pašvaldībām jāsargā darbavietas radoši uzņēmumi
Apskatīt komentārus (4)


10.08.2018


Ministru prezidents Māris Kučinskis piektdien, 10. augustā, uzturējās reģionālajā vizītē Alūksnē, kur tikās ar novada pašvaldības vadību un darbiniekiem, uzņēmējiem, kā arī iedzīvotājiem.

Tikšanās laikā tika diskutēts par pašvaldībā un valstī kopumā aktuāliem jautājumiem. M. Kučinskis informēja klātesošos par valstī notiekošajiem reformu procesiem, it īpaši veselības aprūpē un izglītības sistēmā. Tika uzsvērts pēdējo pāris gadu laikā padarītais darbs, ieviešot jaunu veselības aprūpes finansēšanas modeli, nodrošinot tā dēvēto zaļo koridoru onkoloģisko slimību ārstēšanā, uzsākot ieviest e-veselības sistēmu, kā arī atvēlot vēsturiski lielāko līdzekļu apjomu veselības aprūpei.

Tāpat sarunas gaitā tika pievērsta uzmanība ar tautsaimniecības attīstību saistītiem jautājumiem. Ministru prezidents uzsvēra katras pašvaldības lomu uzņēmējdarbības attīstībā. “Droši varu uzteikt vietējo pašvaldību, kas atbalsta šeit strādājošos uzņēmējus. Jāsaprot, ka naudu dažādu vajadzību apmierināšanai var dot tikai uzņēmumi, tāpēc aicinu sargāt tos uzņēmumus, kas ir un kas rada darbavietas. Tāpat skaidrs, ka mums ir jārada tādi nosacījumi, lai piesaistītu arvien vairāk jaunas investīcijas, tādējādi rodot iespējami vairāk jaunas darbavietas un līdzekļus nodokļu veidā valstij un pašvaldībām,” sacīja M. Kučinskis. Akcentēts tika arī korupcijas novēršanas un ēnu ekonomikas apkarošanas jautājums, kā arī spertie nozīmīgie soļi finanšu sektora sakārtošanā. M. Kučinskis uzsvēra – jo stiprāka būs ekonomika valstī, jo lielākas iespējas būs tikt galā ar negācijām saistībā ar maksātnespējas administratoriem un ēnu ekonomiku. 

Reģionālās vizītes laikā Alūksnē M. Kučinskis arī apmeklē tekstiluzņēmuma SIA “Branchess” šūšanas cehu, zemnieku saimniecību “Sprogas”, kā arī uzņēmumu “Alūksnes putnu ferma”. Tāpat Ministru prezidents iepazīstas ar Alūksnes šaursliežu dzelzceļa stacijas ēkas rekonstrukcijas darbiem; piesaistot Eiropas Savienības fondu un pašvaldības finansējumu, tiek atjaunots šis valsts nozīmes kultūras objekts. Tūrisms ir viens no galvenajiem ienākumiem Alūksnes novadā. Objektā paredzēts uzstādīt digitālus informācijas stendus un citas tehnoloģijas. Šis objekts atrodas Gulbenes–Alūksnes dzelzceļa līnijā, kas ir vienīga Baltijā, kur regulāri tiek veikti pasažieru pārvadājumi.


      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHAVideo

   

FotoAptauja

Vai Latvijā jāievieš e-vēlēšanas?

Nav viedokļa

Apskatīt rezultātus
Twitter

Latvijas Zemnieku sa
00:17, Oct 20

Latvijas Zemnieku sa
13:11, Oct 19
"LZS aicina uz tikšanos ar LZS valdes locekli un bijušo zemkopības ministrijas parlamentāro sekretāru Ringoldu Arnī… https://t.co/gosGvi5BoS
Latvijas Zemnieku sa
20:40, Oct 18
LZS biedru pārgājiens - pretī rudenim - paldies visiem lieliem un maziem par izturību, pozitīvo noskaņojumu un emo… https://t.co/qM8fQTed2s

Latvijas zemnieku savienība novados


Video arhīvs apskatāms šeit