Aktualitātes

111277

LZS valde aicina izglītības ministri atmaksāt tiesāšanas izdevumus saistībā LU rektora apstiprināšanu amatā
Apskatīt komentārus (0)


27.03.2020


Izglītības un zinātnes ministrei Ilgai Šuplinskai būtu jāatmaksā iztērētie līdzekļi, tiesājoties ar Indriķi Muižnieku par viņa apstiprināšanu Latvijas Universitātes (LU) rektora amatā, tādējādi uzņemoties atbildību par teju gadu ilgstošo neskaidrību ap Latvijas lielākās augstskolas vadību, uzskata Latvijas Zemnieku savienības (LZS) valde.

Kopš pērnā gada 24. maija, kad notika LU rektora vēlēšanas izglītības un zinātnes ministre dažādiem līdzekļiem kavēja valdības lēmumu par I. Muižnieka apstiprināšanu amatā, kas rezultējās ar tiesvedību. 10.februārī tiesa apmierināja I.Muižnieka pieteikumu un atzina par prettiesisku, kā arī atcēla Ministru kabineta 2019.gada 29.augusta rīkojumu, ar kuru I.Muižnieks netika apstiprināts LU rektora amatā.

„I.Šuplinskas rīcība un publiskie izteikumi radīja reputācijas riskus universitātei, kas nav novērtējami finansiāli. Savukārt tiesvedības izdevumi ir skaidri zināmi un ministrei būtu tie jāatmaksā, jo valstij – visiem nodokļu maksātājiem – nav jācieš no vienas amatpersonas nepārdomātas rīcības,” uzsver LZS priekšsēdētājs Armands Krauze.LZS valde aicina arī Ministru prezidentu izvērtēt I.Šuplinskas atbildību.


      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHAVideo

   

FotoAptauja

Vai Latvijā jāievieš e-vēlēšanas?

Nav viedokļa

Apskatīt rezultātus
Twitter

Latvijas Zemnieku sa
13:10, May 29
RT @puarolv: Liepnieks: Kāpēc nevienā citā valstī neiesaldē tik daudz miljonus, kā Latvijā? https://t.co/xiVv2LSOp2 via @puarolv
Latvijas Zemnieku sa
11:13, May 29
RT @LA_lv: Cilvēki tiek sodīti un atstāti bez ienākumiem. Opozīcija kritizē koalīciju https://t.co/RkGKJjbR0b
Latvijas Zemnieku sa
11:11, May 29
RT @JanisIkstens: Valdība vēlas mazināt atklātību https://t.co/IksB3ow6Me

Latvijas zemnieku savienība novados


Video arhīvs apskatāms šeit