Aktualitātes

111175

LZS: uzņēmējdarbības atbalsta pasākumiem ārkārtas situācijā jābūt mērķtiecīgākiem un koordinētākiem
Apskatīt komentārus (1)


19.03.2020


Latvijas Zemnieku savienības (LZS) uzņēmēju padome atzinīgi vērtē valsts iestāžu un citu organizāciju aktivitātes uzņēmējdarbības vides glābšanā saistībā ar Latvijā izsludināto ārkārtas situāciju, aicinot papildus jau izskanējušajiem pasākumiem atbalstīt vēl vairākus, kas mērķtiecīgāk ļautu veicināt ekonomiskās norises valstī.
„Uzskatām, ka valdības lēmumi atpaliek no reālās situācijas uzņēmējdarbībā. Laikā, kad arvien jaunas biznesa nozares saņem triecienu pēc trieciena, jābūt jau gatavam skaidram redzējumam, kāds tieši atbalsts pienāksies uzņēmējiem, kur saņemt informāciju, kā uz to pieteikties un cik ilgu laiku šis atbalsts tiks nodrošināts,” akcentē LZS uzņēmēju padomes vadītāja Lienīte Caune.
LZS aicina nekavējoties pieņemt noteikumus, kas paredz 6 mēnešus no ārkārtas stāvokla ieviešanas B tipa darba nespējas lapu saņemšanu no pirmās saslimšanas dienas, pie tam visiem darba nespējas lapu saņēmējiem, ne tikai ar Covid -19 sasirgušajiem.
Ņemot vērā, ka gan Finanšu ministrija, gan Latvijas Banka prognozē īstremiņa, bet krasu ekonomisko lejupslīdi, LZS piedāvā kompensēt, t.i. atcelt no ārkārtas stāvokļa ieviešanas 3 mēnešus darbaspēka nodokļus visiem uzņēmējiem vismaz 75% apmērā darba devējiem, kas saglabā darbinieku darba algas līdzšinējā apmērā. Tas ļautu saglabāt darba vietas, garantēt vismaz daļēji darbiniekiem ienākumu līmeni, kas savukārt, sekmēs citu tirgus dalībnieku ienākumus, skaidro Caune.
Sadarbībā ar Finanšu un kapitāla tirgus komisiju būtu jānosaka, ka Latvijā reģistrētas komercbankas atliek kredīta pamatsummas maksājumus (kredītbrīvdienas) Latvijā reģistrētiem uzņēmumiem uz 6 mēnešiem no ārkārtas stāvokļa ieviešanas, neieturot komisijas maksas un nemainot līdzšinējos līguma noteikumus, saņemot pamatotu iesniegumu no Latvijas uzņēmumiem.
Tāpat LZS uzņēmēju padome aicina nesegmentēt atbalstu tikai pēc nozaru principa. Ekonomikā Covid-19 ietekmei ir “domino efekts” un tieši vai netieši cieš liela daļa nozaru. Lai padarītu uzņēmējdarbības valsts atbalstu efektīvāku, LZS aicina valdību izveidot vienotu uzņēmējdarbības atbalsta koordinācijas centru ar noteiktu sakaru kanālu, lai uzņēmēji iespējami ātri varētu saņemt atbildes un gūt risinājumus strauji samilzušajām uzņēmējdarbības problēmām.
Ne mazāk svarīgi ir izveidot kopēju interneta vietni, kurā apkopota visa informācija, kas attiecas uz uzņēmējdarbības atbalstu. Jautājumus un atbildes varētu nosūtīt ar Valsts ieņēmumu dienesta elektroniskās deklarēšanās sistēmas palīdzību.
LZS uzņēmēju padome aicina darīt visu iespējamo no valsts pārvaldes iestāžu puses, maksimāli samazinot visa veida birokrātiskos šķēršļus, lai valsts sniegtais atbalsts iespējami ātri sasniegtu iecerēto mērķi – Latvijas uzņēmumu spēju pārvarēt samilzušās krīzes ietekmi.


      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHAVideo

   

FotoAptauja

Vai Latvijā jāievieš e-vēlēšanas?

Nav viedokļa

Apskatīt rezultātus
Twitter

Latvijas Zemnieku sa
23:11, Jan 20
Jaundzimušo skaita staujais samazinājums."Tas ir esošās Kariņa valdības darba rezultāts, jo MK ir sējis iedzīvotājo… https://t.co/fZLMcbmcMQ
Latvijas Zemnieku sa
22:14, Jan 20
Šodien atceramies un godinām 1991.gada barikāžu aizstāvjus. Pagājuši jau 30 gadi, kopš notikuma, kas bija kritisks… https://t.co/NKwkNlVpfs
Latvijas Zemnieku sa
16:46, Jan 20
https://t.co/kmGZz27QlH

Latvijas zemnieku savienība novados


Video arhīvs apskatāms šeit