Aktualitātes

113558

LZS priekšsēdētājs Armands Krauze, komentējot likumprojektu ”Grozījumi Satversmes tiesas likumā”
Apskatīt komentārus (0)


05.09.2020


LZS priekšsēdētājs Armands Krauze, Saeimas 2020.gada 3.septembra ārkārtas sēdē komentējot likumprojektu ”Grozījumi Satversmes tiesas likumā”

Administratīvi teritoriālā reforma ir notikusi, daudz pašvaldības ir iesniegušas pieteikumu Satversmes tiesā. Var izveidoties situācija, ka Satversmes tiesa nepaspēj izskatīt pašvaldību iesniegumus līdz nākamajām pašvaldību vēlēšanām un vēlēšanas notiek teritorijās,  kas ir apstiprinātas Saeimā pēc esošā likuma. Pēc laika Satversmes tiesa var pieņemt lēmumu, kas var paredzēt, ka kāds iesniegums var tikt noraidīts, un nolemt, ka viss bijis kārtībā ar šīm teritorijām, bet atsevišķās vietās var nolemt, ka tas neatbilst Satversmei.

Līdz ar ko var izveidoties situācija, ka vēlēšanas jau ir notikušas, tās ir leģitīmas, atbilstoši likumdošanai un tās neviens neatcels, bet tēlaini izsakoties, var veidoties situācija, kā senos laikos, kad kādam piesprieda nāves sodu, tas to pārsūdz, bet tomēr nāves sodu izpilda, bet pēc pus gada tomēr paziņo, ka viņš bijis bez vainas un nāves sods piespriests nepatiesi. Tāpēc arī iesniedzu šo priekšlikumu, lai pievēstu uzmanību šai problēmai. Esmu dzirdējis visu iesaistīto pušu viedokļus, protams, ceru, ka Satversmes tiesa pašvaldību iesniegumus izskatīs laikā un līdz pašvaldību vēlēšanām mums būs zināms vai likums un administratīvi teritoriālā reforma atbilst Satversmei, vai atsevišķās vietās tomēr neatbilst.

Ieraksts ŠEIT 


      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHAVideo

   

FotoAptauja

Vai Latvijā jāievieš e-vēlēšanas?

Nav viedokļa

Apskatīt rezultātus
Twitter

Latvijas Zemnieku sa
00:17, Oct 20

Latvijas Zemnieku sa
13:11, Oct 19
"LZS aicina uz tikšanos ar LZS valdes locekli un bijušo zemkopības ministrijas parlamentāro sekretāru Ringoldu Arnī… https://t.co/gosGvi5BoS
Latvijas Zemnieku sa
20:40, Oct 18
LZS biedru pārgājiens - pretī rudenim - paldies visiem lieliem un maziem par izturību, pozitīvo noskaņojumu un emo… https://t.co/qM8fQTed2s

Latvijas zemnieku savienība novados


Video arhīvs apskatāms šeit