LZS priekšsēdētājs Armands Krauze komentē Latvijas Radio 1 raidījumā “Labrīt”

Par atbalsta mehānismiem uzņēmējiem COVID-19 ierobežojumu laikā

Latvijas Zemnieku savienības priekšsēdētājs Armands Krauze komentē Latvijas Radio 1 raidījumā "Labrīt"

Dīkstāves pabalsts ir viens no mehānismiem, bet ne vienmēr dod gaidīto rezultātu, jo ne visi var šo pabalstu saņemt, īpaši mazie uzņēmumi. Nav bijis nepieciešamais apgrozījums, vai uzņēmumam ir sezonāls raksturs, kad nenotiek uzņēmējdarbība. Tāpēc valdībai jāpalīdz arī ar citiem mehānismiem. Var izmantot arī grantus, mazajiem uzņēmējiem, dodot iespēju papildināt prasmes, nevis pārkvalificēties, bet papildināt esošo jomu ar jaunām zināšanām, piemēram, amatnieki, kas lielākā daļa savu produkciju tirgo tikai tirdziņos – viņi varētu paplašināt savus tirdzniecības kanālus.

Otra lieta varētu būt atbalsts jaunām uzņēmējdarbības formām.

Tāpat daudziem ir problēmas ar bankām – bankas ļoti kūtri nāk pretī, piemēram, ar pamatsummas maksājuma atlikšanu, ja, piemēram, uzņēmumam ražošana ir pilnīgi ciet, ienākumi ir nulles līmenī, no kurienes uzņēmējs lai maksā kredītprocentus.


Valdībai nevis jāaicina bankas, bet jāpieņem lēmums, ka bankas nevēršas pret šīm nozarēm, uzņēmumiem, kuriem valdība ir liegusi strādāt. Ja bankas saka, ka viņiem nepieciešamas kompensācijas, tad valstij par to ir jādomā. Šis ir būtisks moments, jo tie cilvēki, kas spiestā kārtā nedrīkst strādāt ir bezizejas situācijā.


Latvijas Radio1 2.februāra raidījumā "Labrīt" 7:05 ( ierakstā no 02:04) https://ej.uz/j2ct

ZZS aicina Saeimu uzdot prokuratūrai pārbaudīt ama...
ZZS: Valsts prezidents izšķīries virzīt mūsu inici...

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://lzs.lv/

LZS © 1990-2021

Spied Enter