Aktualitātes

106632

LZS priekšsēdētāja A.Krauzes runa Saeimas plenārsēdē pirms balsojuma par Valsts prezidentu
Apskatīt komentārus (0)


29.05.2019


Labrīt kolēģi!

Šodien mums visiem ir jāieņem ļoti nozīmīgs lēmums. Mēs, Saeimas deputāti, balsosim par vienu no trīs izvirzītajiem kandidātiem Valsts prezidenta amatam. Un pirmo reizi šis balsojums būs atklāts, kas uzliek papildus atbildību un jāatzīst, arī rada bažas, vai patiesi katrs, īpaši es skatos uz koalīcijas deputātiem, balsos pēc savas labākās sirdsapziņas. Vai paša deputāta un to pilsoņu, kas deputāti izvēlējušies par savu priekšstāvi, griba būs spēcīgāka par koalīcijas disciplīnu?

Zaļo un zemnieku savienība Valsts prezidenta amatam ir izvirzījusi Juri Jansonu. Tiesībsargu, kurš jau strādā otro pilnvaru termiņu. Mēs uzskatām, ka mūsu virzītais kandidāts ir cienīgs ieņemt augsto amatu un spēs godprātīgi pārstāvēt ikvienu Latvijas iedzīvotāju. 

Par to liecina Jura Jansona līdzšinējais darbs, iedziļināšanās sociālos jautājumos un daudzās sabiedrībai nozīmīgās norisēs. Juris Jansons ir spējis pacelt tiesībsarga institūciju jaunā kapacitātē un nav baidījies iebilst ne Saeimai, ne valdībai, ne valsts vai pašvaldību institūcijām, aizstāvot dažādu sabiedrības grupu intereses un aktualizējot sāpīgus vai neērtus jautājumus.

Godātie kolēģi! 

Gan Saeimā, gan sabiedrībā un atsevišķās tās grupās ir bijušas vairākkārtīgas diskusijas par to, kādam jābūt Valsts prezidentam. Vai prezidents pilda tikai valsts simbola funkcijas un ieņem zināmu lomu drošības un likumdošanas jomās. 

Mēs, Zaļo un zemnieku savienība, esam pārliecināti, ka Valsts prezidenta pienākumi un iespējas ir daudz plašākas. Arī zvērestā, ko stājoties amatā nodot Valsts prezidents, ir vārdi: „viss mans darbs būs veltīts Latvijas tautas labumam. Es darīšu visu, kas stāvēs manos spēkos, lai sekmētu Latvijas valsts un tās iedzīvotāju labklājību”.

Valsts prezidents neapšaubāmi, pārstāv Latviju starptautiski, veicina mūsu valsts atpazīstamību, Latvijas interešu aizstāvību. Tās ir svarīgas un ļoti atbildīgas jomas, tai pašā laikā ne mazāk būtiska ir Valsts prezidenta loma iekšpolitikā. Īpaši šobrīd.

Valsts prezidentam ir likumdošanas tiesības. Ne mazāk svarīgi: Valsts prezidents kā politiskais vai valsts līderis var aktualizēt un izgaismot ikvienam Latvijas iedzīvotājam būtiskus jautājumus. Aktīvi iesaistīties to risināšanā, ierosinot Saeimas sēdes vai valdības ārkārtas sēdes sasaukšanu.

Klausoties mūsu virzītā kandidāta Jura Jansona redzējumā par iespējamām prioritātēm, ļoti atzinīgi novērtējam viņa akcentu tieši uz iekšpolitikas jautājumiem: gan sociālā jomā, gan vienlīdzīgu iespēju nodrošināšanā ikvienam iedzīvotājam.

Piekrītu arī Jura Jansona redzējumam, ka Valsts prezidentam jābūt kā saliedētājam starp politisko varu un sabiedrību, jo plaisa starp abām ir liela. Uzskatu, ka Juris Jansons kā tiesībsargs ir pierādījis savu spēju kļūt par šādu saliedējošu spēku. 

Kolēģi!

Zaļo un zemnieku savienība aicina ikvienu deputātu šodien, izdarot atzīmes balsošanas biļetenā, vēlreiz apsvērt – KĀDS PREZIDENTS LATVIJAI UN TĀS CILVĒKIEM IR VAJADZĪGS? 

PREZIDENTS, KAS PĀRSTĀV UN AIZSTĀV IKVIENU JEB TAUTAS PREZIDENTS? VAI KOALĪCIJAS PREZIDENTS, KURŠ FAKTISKI TIEK NEVIS IEVĒLĒTS, BET IECELTS AMATĀ BEZ DISKUSIJAS?

Aicinu atbalstīt Juri Jansonu Valsts prezidenta amatam!      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHAVideo

   

FotoAptauja

Vai Latvijā jāievieš e-vēlēšanas?

Nav viedokļa

Apskatīt rezultātus
Twitter

Latvijas Zemnieku sa
11:51, Jun 30
Saeimas komisija skatīs ZZS prasījumu Puntulim par sabiedrības neiesaistīšanu akustiskās koncertzāles vietas izvēlē… https://t.co/eGFwTD8mQA
Latvijas Zemnieku sa
17:23, Jun 26
Saeimas runātāju TOP 10 https://t.co/tPbyddWzjZ
Latvijas Zemnieku sa
15:33, Jun 25

Latvijas zemnieku savienība novados


Video arhīvs apskatāms šeit