LZS: Nedrīkstam noniecināt Dziesmu un deju svētku vērtības

Sabiedrībā plašu rezonansi ir izsaucis lēmums par "Baltic Pride" pasākuma organizēšanu klātienē, kamēr XII Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkus plānots rīkot attālināti pēc e-dziesmusvētku koncepta.Latvijas Zemnieku savienība (LZS) pieprasa Ministru prezidenta Krišjāņa Kariņa, veselības ministra Daniela Pavļuta un Rīgas mēra Mārtiņa Staķa skaidrojumu par to, kāpēc apstākļos, kad epidemioloģiskā situācija valstī nav droša, tiek atļauts organizēt festivālu "Baltic Pride".

"Ja bērnu dziesmu un deju svētku pasākumi, pamatojoties uz valstī noteiktajiem pandēmijas ierobežojumiem nevar notikt klātienē, tad arī citi masu pasākumi būtu jāaizliedz, vai arī visi jāatļauj, pretējā gadījumā tiek noniecinātas mūsu kultūrvēsturiskās vērtības, šajā gadījumā Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētki. Nav pieļaujams, ka seksuālo minoritāšu vērtības tiek liktas augstāk par Latviešu tautas kultūrvēsturiskajām, kā arī mūsu bērnu un jauniešu vērtībām," uzsver LZS priekšsēdētājs Armands Krauze.

Kā ziņots, no 2. līdz 7.augustam Rīgā norisināsies festivāla "Baltic Pride" pasākumi, kuru ietvaros norisināsies vairāki desmiti pasākumi, kurus būs iespējams apmeklēt klātienē, savukārt no 2. jūlija līdz 30. oktobrim notiks XII Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētki – videoierakstu formātā.

Jaunais Augšdaugavas novads meklēs reģionālās nozī...
Tiesa: Ilūkstes un Ozolnieku novadu pievienošana j...

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://lzs.lv/

LZS © 1990-2021

Spied Enter