Aktualitātes

114478

LZS: Esam pret Latvijas mazo uzņēmumu iznīcināšanu
Apskatīt komentārus (0)


14.10.2020


Pamatojoties uz pēdējo mēnešu Valdības aktivitātēm, pamatoti ir augusi sabiedrības neapmierinātība ar plānotajām nodokļu izmaiņām 2021- 2023.gadā. Latvijas Zemnieku savienība (LZS) kategoriski iestājas pret nodokļu sloga paaugstināšanu maznodrošinātākajiem Latvijas iedzīvotājiem un mazo uzņēmumu iznīcināšanu.

 

Izskatot Finanšu ministrijas Informatīvo ziņojumu par iespējamām nodokļu izmaiņām 2021-2023.gadā, secinājām, ka nākamajos trīs gados strauji pieaugs nodokļu slogs tieši maznodrošinātajiem Latvijas iedzīvotājiem, jo ar 2023.gadu tiek plānots, ka pašnodarbinātie maksās 34,09% no visiem ienākumiem, tātad veiks valsts sociālās apdrošināšanas obligātās iemaksas pilnā apmērā no faktiskajiem ienākumiem, bet ne mazāk kā minimālo valsts sociālās apdrošināšanas obligāto iemaksu, kas ir 170 eiro. Tātad lielākajai daļai pašnodarbināto būs jāatdod lielākā vai visa nopelnītā nauda valstij.

 

“Tas ir pliķis sejā visu to godprātīgo mazo nodokļu maksātāju sejās, kuri nav skrējuši pēc pabalstiem, kad visiem bijis grūti, bet savilkuši jostu, bijuši pacietīgi, vilkuši savu darba un valsts nodokļu nastu un tagad viņiem visiem tiek paziņots – paldies jūs vairs neesat vajadzīgi,” norāda LZS priekšsēdētājs Armands Krauze.

 

Valdība neņem vērā to, ka līdz šim tie nodokļu maksātāji, kas izvēlējās pašnodarbinātā statusu, patenmaksu vai mikrouzņēmuma nodokļa maksāšanas režīmus, veica milzīgu sociālo funkciju valsti, jo  neprasīja pabalstus un spēja uzturēt sevi un savus ģimenes locekļus.

 

LZS Uzņēmēju padomes vadītāja Lienīte Caune atgādina, ka: “Ar plānotajām izmaiņām nodokļu slogs tiek samazināts lieliem uzņēmumiem uz mazo nodokļu maksātāju rēķina. Mazie uzņēmumi bija tie, kas glāba valsti iepriekšējās krīzes laikā, kā arī visu laiku cīņā ar ēnu ekonomikas samazināšanu, bet nu tautai tiek klaji paziņots, ka valdības prioritāte ir lielāki nodokļu ieņēmumi, kas iegūstami no visiem nodokļu maksātājiem.”


      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHAVideo

   

FotoAptauja

Vai Latvijā jāievieš e-vēlēšanas?

Nav viedokļa

Apskatīt rezultātus
Twitter

Latvijas Zemnieku sa
18:29, Dec 03
Dienas infografika: Saeimas priekšsēdētāji @DienaLv
Latvijas Zemnieku sa
13:56, Dec 02
Latvijas Zemnieku savienības priekšsēdētājs @ArmandsKrauze par mikrouzņēmuma nodokļa režīmu https://t.co/wCyfd2INF8 https://t.co/jhJnbOgR9B
Latvijas Zemnieku sa
13:53, Dec 02
Māris Kučinskis: Valdības lēmumi Covid krīzē vairāk ir emocionāli nevis pragmatiski @LatvijasRadio… https://t.co/9meJ5XqbQn

Latvijas zemnieku savienība novados


Video arhīvs apskatāms šeit