LZS biedri iebilst pret iecerēto Valmieras pilsētas kredītu pārkreditēšanu

Latvijas Zemnieku savienības (LZS) biedri iebilst pret Valmieras pilsētas kredītu pārkreditēšanu, uzskatot, ka tādējādi tiks pasliktināta finanšu situācija visiem jaunveidojamā novada iedzīvotājiem.

Kā informēja LZS Valmieras nodaļas pārstāvis un Mazsalacas novada domes priekšsēdētājs Harijs Rokpelnis (LZS), 26.janvārī notika jaunveidojamā Valmieras novada pašvaldību vadītāju sanāksme - finanšu komitejas sēde, kurā tika pieņemti lēmumi, kas nākotnē būtiski ietekmēs jaunās - apvienotās pašvaldības darbu, skaidroja Rokpelnis.

Viņš norāda, ka šajā sanāksmē daudz jautājumu raisījis saskaņošanai virzītais Valmieras domes lēmums par esošo pilsētas domes kredītu pārkreditēšanu. Tas paredz esošos Valmieras pilsētas parādus gandrīz 20 miljonu eiro apvienot vienā jaunā kredītā, paredzot tā atmaksu līdz 2043.gadam. "Reāli tas nozīmē, ka paaudze pēc mums maksās mūsu aizņēmumus," pauž Rokpelnis.

Viņš skaidro, ka Valmieras dome šādi redz iespēju samazināt par 800 000 eiro 2021.gadā atmaksājamās kredīta pamatsummas apmēru. "Kurš maksās par Valmieras aizņēmumiem," retoriski vaicā LZS biedri, paužot nostāju, ka šī gada budžetu plānojot, katram sava nasta jāiznes, un visi savās pašvaldībās cenšas paveikt, kas paveicams, pirms reforma esošās iestrādnes pārkārto.

"Tomēr atbildīgs saimnieks arī savus parādus sedz atbildīgi. Valmieras vadība, šādi rīkojoties, savus vecos parādus liks atmaksāt visiem jaunā Valmieras novada iedzīvotājiem," pauž LZS.

Tāpēc LZS biedri iestājās pret šādu, viņuprāt, izšķērdību. To ar savu balsojumu Valmieras domē apliecināja arī deputāts Vugars Ecmanis (LZS).

"Valmieras pašvaldības finansiālās problēmas sāk izgaismoties. Ar pārkreditēšanas manevru Valmiera atbrīvo šā gada budžetu aptuveni par 800 000 eiro, tajā pašā laikā visi lauku novadi pieņem sabalansētus budžetus un savas saistības pilda paši," pauž Burtnieku novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Edvīns Straume (LZS).

Viņš uzskata, ka tā ir nekorekta rīcība un, neinformējot un nekonsultējoties ar lauku novadiem, Valmiera domes vadītājs Jānis Baiks ("Valmierai un Vidzemei") parādījis un izpildījis to, ko esot runājis visās diskusijās par labu novadu reformai, proti, ka lauku novadiem ir jāpadalās ar saviem budžetiem, jo ik dienu Valmieru apmeklē ap 7000 laucinieku un viņi izmanto pilsētas infrastruktūru, bet savu iedzīvotāju ienākuma nodokli aiznes līdzi uz savu dzīves vietu, kas ir ārpus pilsētas.

Balsojumā par Valmieras pilsētas pašvaldības aizdevuma pārjaunojuma līguma slēgšanu atturējās Rokpelnis un Straume, kamēr atbalstu šim lēmumam pauda Valmieras pilsētas, Strenču, Kocēnu, Naukšēnu, Rūjienas un Beverīnas novadu domju priekšsēdētāji.

Spridzāns: Dobeles novada stabilitāte balstīta uzņ...
ZZS aicina Saeimu uzdot prokuratūrai pārbaudīt ama...

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://lzs.lv/

LZS © 1990-2021

Spied Enter