Aktualitātes

62443

LM pasniegs balvas par iniciatīvām cilvēku ar invaliditāti dzīves uzlabošanai
Apskatīt komentārus (0)


03.12.2015


Atzīmējot Apvienoto Nāciju Organizācijas (ANO) pasludināto Starptautisko dienu cilvēkiem ar invaliditāti, Labklājības ministrijas (LM) parlamentārais sekretārs Reinis Uzulnieks pasniegs trīs atzinības rakstus par nozīmīgu ieguldījumu un būtisku iniciatīvu īstenošanu cilvēku ar invaliditāti dzīves kvalitātes uzlabošanai.

Balvas pasniegšana norisināsies ceturtdien, 3.decembrī, plkst.18:00 Latvijas Nacionālajā bibliotēkā Tiesībsarga un apvienības „Apeirons” rīkotajā pasākumā “Gada balva par personu ar invaliditāti atbalstu”. LM godināšanai izvirzītie cilvēki dažādās nevalstiskajās organizācijās pārstāv cilvēku ar invaliditāti tiesības un ir īstenojuši nozīmīgus, inovatīvus projektus šo cilvēku atbalstam.

“Starptautiskajā dienā cilvēkiem ar invaliditāti vēlamies pastiprināti pievērst uzmanību un uzrunāt sabiedrību par jautājumiem, kas skar cilvēku ar invaliditāti dzīves kvalitāti. No vienas puses, valsts nodrošina dažādus pamatatbalsta pasākumus un tiesību aizsardzību. Tomēr šajā jomā valstij vēl ir daudz darāmā, lai nodrošinātu vides pieejamību, iekļaujošu izglītības sistēmu, pilnvērtīgu veselības aprūpi un sabiedrības iecietības sekmēšanu.

Tomēr no otras puses būtiska loma ir tieši nevalstiskajam sektoram un aktīviem cilvēkiem, kas ik dienu nesavtīgi, godprātīgi strādā, lai uzlabotu cilvēku ar invaliditāti dzīvi, sniegtu viņiem iespējas un nepieciešamo palīdzību integrācijai sabiedrībā. Vēlos šajā dienā īpaši pateikties par viņu darbu, sekmējot cieņpilnu dzīvi cilvēkiem ar invaliditāti, ieguldot savu laiku, enerģiju, neatlaidību un entuziasmu,” uzsver labklājības ministrs Uldis Augulis.

Lai veicinātu cilvēku ar invaliditāti pamattiesību un pamatbrīvību nodrošināšanu, LM šogad izstrādāja „Apvienoto Nāciju Organizācijas Konvencijas par personu ar invaliditāti tiesībām īstenošanas pamatnostādņu 2014. -2020. gadam” īstenošanas plānu 2015. -2017. gadam.

Plānā iekļauti pasākumi, kas paredz pilnveidot esošos un attīstīt jaunus atbalsta pasākumus un pakalpojumus, padarīt tos saprotamākus un pieejamākus, kā arī sekmēt iesaistīto pušu izpratni un atbildību, tādejādi aizvien vairāk tuvinot personas ar invaliditāti cieņpilnai un neatkarīgai dzīvei.

Tāpat LM plāno turpināt pilnveidot cilvēku ar invaliditāti nodrošinājumu ar mūsdienīgiem tehniskajiem palīglīdzekļiem. Tādējādi būs iespējams uzlabot cilvēku ar invaliditāti dzīves kvalitāti un mazināt rindas pēc tehniskajiem palīglīdzekļiem.

Atbalsts cilvēkiem ar invaliditāti plānots arī Eiropas Savienības fondu jaunajā periodā. Tādējādi šogad uzsākti sagatavošanas darbi jaunu pasākumu ieviešanai, kas paredz gan izmaiņas pakalpojumos, gan jaunus pakalpojumus, gan tehnoloģiju risinājumus cilvēka spēju novērtēšanai, gan atbalsta pasākumus ģimenēm, kurās aug bērni ar invaliditāti.

Saskaņā ar Veselības un darbspēju ekspertīzes ārstu valsts komisijas  datiem, valstī 2015. gada oktobrī kopumā bija 172 406 cilvēki ar invaliditāti, kas ir 8,68% no kopējā Latvijas iedzīvotāju skaita. 8 192 no viņiem bija bērni.


      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHAVideo

   

FotoAptauja

Vai Latvijā jāievieš e-vēlēšanas?

Nav viedokļa

Apskatīt rezultātus
Twitter

Latvijas Zemnieku sa
12:45, Jan 26
Netīrās naudas likumā piedāvā antikonstitucionālus grozījumus https://t.co/XXG35txBF2 “Lai kaut ko tādu sacerētu, i… https://t.co/i68e8cS3qO
Latvijas Zemnieku sa
23:30, Jan 25
LZS: Uzņēmējs šajā valstī netiek cienīts https://t.co/Tkaas6nv1W https://t.co/BQXfiBt6kF
Latvijas Zemnieku sa
14:22, Jan 25
Kopējais kurss nemainīsies @DienaLv https://t.co/BRZpYT9poZ

Latvijas zemnieku savienība novados


Video arhīvs apskatāms šeit