Aktualitātes

111292

Latvijas Zemnieku savienības priekšsēdētāja Armanda Krauzes uzruna partijas biedriem
Apskatīt komentārus (0)


28.03.2020


Latvijas Zemnieku savienības biedri!


Kā jau jūs esat informēti, diemžēl ārkārtas situācijas dēļ šodien 28.martā plānotais mūsu partijas kongress tiek pārcelts. 

Kā partijas vadītājs rosinu LZS kongresu pārcelt uz rudeni, septembra otro pusi. Tas būtu veiksmīgs brīdis dot startu pašvaldību vēlēšanu aktivitātēm. Vienlaikus varēsim izvērtēt arī Rīgas pašvaldības ārkārtas vēlēšanu rezultātus, pie nosacījuma, ja līdz tam brīdim šīs vēlēšanas būs notikušas. 


Par esošo situāciju


Šajā sarežģītajā ārkārtas situācijā aicinu partijas biedrus aktīvi iesaistīties, rast savu vietu krīzes pārvarēšanā un sniegt savu īpašu pienesumu kopējam sabiedriskam labumam. 

Mēs kā partija varam lepoties ar saviem biedriem visās nodaļās, no kuriem liela daļa ir profesionāļi valsts pārvaldē un pašvaldībās. Jo īpaši daudz mūsējo strādā pašvaldībās, kuras ir vistuvāk cilvēkiem, viņu tekošajām rūpēm un vajadzībām. Tieši pašvaldību iniciatīvai ir izšķiroša loma krīzes situācijas pārvarēšanā. Šī ir aktuālākā un svarīgākā joma, kur mēs varam pielikt savu roku rādot priekšzīmi.  

Mēs esam zemnieku partija. Šajā grūtajā brīdī mums zemniekiem ir īpaša misija rūpēties, lai mūsu valsts iedzīvotājiem netrūktu pārtikas produkti. Mēs kā partija caur mūsu biedriem valsts pārvaldē un pašvaldībās rūpēsimies, lai vietējie ražotāji varētu sekmīgi vairot savu produkciju, lai nerastos šķēršļi tai nokļūt pie patērētāja. Lai patērētāju tuvinātu Latvijas zemnieku saražotajai produkcijai, mēs esam atvērti jauniem priekšlikumiem un jaunām iniciatīvām. Krīzes situācijās daudz straujāk dzimst jaunas idejas. Mūsu uzdevums - veiksmīgākās no tām palīdzēt ieviest dzīvē. Vienlaikus mums jātur rūpe par tiem uzņēmējiem, kuri nonākuši grūtībās. Piemēram, iesaistoties pašvaldībām, ievērojot ārkārtas situācijas drošības pasākumus, var tikt organizēti jauni vietējo ražotāju tirdziņi. Arī caur pašvaldības informācijas kanāliem iespējams iedzīvotājus tuvināt vietējam ražotājam. Vērts pievērst uzmanību arī ar citām preču un produktu piegāžu un izplatīšanas formām.  


Par partijas darbu 


Es esmu uzņēmies partijas vadību pirms gada mūsu partijai ļoti grūtā laikā. Kopš Saeimas vēlēšanām mēs esam opozīcijā. Neraugoties uz to ar gandarījumu varu atklāt pozitīvo ziņu - mums pievienojušies 27 jauni biedri, to skaitā arī gados jauni, un nodibinātas divas jaunas nodaļas.  Tas apliecina, ka liela daļa sabiedrības ir palikusi uzticīga mūsu vērtībām un uz mums raugās ar cerībām. 


Mums ir drošs pamats tiekties pēc pārliecinošiem panākumiem gaidāmajās pašvaldību un nākamajās Saeimas vēlēšanās.  

Visus mūsu partijas biedrus aicinu būt atvērtiem jaunu biedru ienākšanai partijā, nebīties no jaunas konkurences.  Aicinu katru partijas biedru izvērtēt mūsu pašu līdzšinējo attieksmi pret kolēģiem, notiekošajiem procesiem un lietām. Mūsos pašos slēpjas milzu spēks, kuru, iespējams, vēl neesam tā īsti atklājuši vai apzinājušies. Jauni biedri, jaunas idejas un mūsu līdz šim neatklātās, neapzinātās spējas mūs saliedēs gaidāmajiem darbiem pie vēlēšanu kampaņām. Ja vēlamies uzrunāt arī jauniešus tad mūsu rindās jāiesaista  gados jauni cilvēki. Mums vajadzīgi ne tikai jauni biedri, bet arī jauni līderi partijā. Nenoliedzami tieši jauniešos rodams viens no partijas izaugsmes potenciāliem.    


Par darbu opozīcijā


Strādājot opozīcijā pietiek laika sava padarītā analīzei, politisko konkurentu, valdības panākumu un kļūdu izvērtēšanai.  Opozīcijas daba pieredze un tajā uzkrātās atziņas kļūs par vērtīgu pozitīvo pienesumu mūsu izaugsmei. Aicinu Saeimas deputātus maksimāli lietderīgi izmantot opozīcijā mums lemto laiku. Tas var izrādīties lielisks atspēriens veiksmīgam startam gaidāmajās vēlēšanās. 

Ārkārtas situācijas dēļ joprojām valda neziņa par Rīgas pašvaldības ārkārtas vēlēšanām. Administratīvi teritoriālās reformas (ATR) dēļ valda neziņa arī par pārējo pašvaldību vēlēšanām. 

Apzinoties cik smaga situācija veidojas ar  valsts budžeta ieņēmumiem un, zinot kādi izdevumi būs nepieciešami ekonomikas stimulēšanai, aicinu atbalstīt lēmumu uz vismaz četriem gadiem apstādināt ATR. Šī reforma nav vienkārši izdevumi. Tie būs ļoti lieli izdevumi. ATR atlikšana uz vismaz četriem gadiem būtu valstiski atbildīgs solis par ko LZS jāpārliecina kolēģi politiķi koalīcijā. 

Izskatās, ka valdošā koalīcija tomēr nevadīsies pēc situācijas attīstības loģikas. Līdz šim viņi arī ATR nav virzījuši loģiski. Izskatās, ka tā vietā, lai veltītu visus spēkus ekonomikas atveseļošanai, viņi stūrgalvīgi un neloģiski turpinās virzīt ATR. Šajā situācijā mums jāgatavojas rudenī dot starta šāvienu pašvaldību vēlēšanām neatkarīgi no tā kā tās tiks izsludinātas, pēc esošās kartes vai balstoties uz jauniem politiskiem lēmumiem.

Savā veidā paldies ir jāsaka šobrīd pie varas esošajām partijām un to redzamākajiem pārstāvjiem. Tās bieži rīkojas neloģiski, politiski tuvredzīgi, pieļauj kļūdas gan ATR jautājumos, gan kopumā vadot valsti. Šīs kļūdas mums nāksies nākotnē novērst, jo kā rāda aptaujas iedzīvotāji vairs neuzticas varas partijām, bet mēs godprātīgi strādājam un joprojām saņemam stabilu mūsu vēlētāju atbalstu.  
Ar skatu nākotnē


Vēlos pateikt paldies par līdzšinējo darbu visiem mūsu partijas biedriem.  Savukārt saistībā ar gatavošanos Rīgas pašvaldības vēlēšanām īpašs paldies Viktoram Valainim. Viņš, nebaidoties zaudēt vietu Saeimā, drosmīgi piekrita izaicinājumam uzņemties līderību un kandidēt Rīgā - līdz šim mūsu partijai neapgūtā nezināmā teritorijā. Paldies visam partijas Rīgas aktīvam, kurš kopš pērnā gada  veic sūro grūto ikdienas rutīnas darbu, bruģējot panākumus gaidāmajās vēlēšanās. Rīdzinieku veikumam būs liela nozīme partijas veiksmēs arī pārējo pašvaldību vēlēšanās. Savukārt mūsu veikumam nākamā gada pašvaldību vēlēšanās būs nozīme mūsu startam nākamās Saeimas vēlēšanās. 


Tikai visiem kopā strādājot, varam sasniegt labākos rezultātus. Tikai kopā esot un atbalstot vienam otru, varam pārējai sabiedrībai parādīt, ka esam tas politiskais spēks, kas strādā kopējam sabiedrības labumam var palīdzēt Latvijai sasniegt tos mērķus, ko jau mūsu priekšstāvji, domājot par mūsu valsts nākotni, ir ierakstījuši Latvijas Zemnieku savienības karogā - "Par Latviju – nacionālu, daiļu un spēcīgu!"Ar cieņu,

Armands Krauze

Latvijas Zemnieku savienības priekšsēdētājs 

2020. gada 28. martā      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHAVideo

   

FotoAptauja

Vai Latvijā jāievieš e-vēlēšanas?

Nav viedokļa

Apskatīt rezultātus
Twitter

Latvijas Zemnieku sa
20:54, Jan 15

Latvijas Zemnieku sa
22:04, Jan 14
Opozīcija prasa Kariņam skaidrot iespējamu izmeklēšanu saistībā ar vakcīnu pret Covid-19 iegādi @TVNET_zinas… https://t.co/YP3vuVukVF
Latvijas Zemnieku sa
16:23, Jan 14
Par tirdzniecības ierobežojumiem, vakcinēšanos, ģimenes ārstu kapacitāti, izmaiņām darba tirgū, viesmīlības nozares… https://t.co/XCESX1wfij

Latvijas zemnieku savienība novados


Video arhīvs apskatāms šeit