Latvijas Zemnieku savienība atbalsta samazinātās PVN likmes piemērošanu sabiedriskās ēdināšanas uzņēmumiemVakar, 1. augustā, notika Latvijas Zemnieku savienības Uzņēmēju padomes un Latvijas Viesnīcu un restorānu asociācijas pārstāvju tikšanās, lai pārrunātu iespējamo samazinātas pievienotās vērtības nodokļa likmes ieviešanu nozarē. 

“Nav noslēpums, ka daļa sabiedriskās ēdināšanas uzņēmumu strādā pelēkajā zonā. Pēc mūsu aprēķiniem, kas ir pārrunāti arī Finanšu ministrijā, ir skaidri redzams, ka, samazinot PVN likmi pārtikai un sabiedriskās ēdināšanas sektorā, būtu iespējams palīdzēt šiem uzņēmumiem iznākt no pelēkās zonas, kas būtu arī pietiekami nozīmīgs pienesums Valsts budžetam,” norāda asociācijas valdes locekle Santa Graikste. 

“Nedrīkst ignorēt tos 25 tūkstošus jeb 5% Latvijas strādājošo, kas ir nodarbināti viesnīcu un sabiedriskās ēdināšanas uzņēmumos, kas nav tas vieglākais bizness. Daļa mazo ģimenes ēdināšanas uzņēmumu, kas darbojušies jau vairāk nekā 20 gadus, ir Latvija vietējais kultūras mantojums, par kuru mums visiem būtu jāiestājas. Tāpēc apņemos jau tuvākajā laikā, domājot par strādājošajiem šajā nozarē, tikties ar finanšu, ekonomikas un kultūras ministru. Katra darbavieta, tie ir papildu nodokļi valsts un pašvaldību budžetos. Tie ir cilvēki, kuri stutē Latvijas ekonomiku. Tāpēc mums ir jādara viss, lai šie mazie un vidēji uzņēmumi arī turpmāk varētu pastāvēt un attīstīties,” norāda LZS priekšsēdētājs Armands Krauze 

“Nozare pierāda, ka var būt uzticams valsts partneris, vēlas strādāt godīgi, rosina izmaiņas, kas tai nepieciešamas, lai ātrāk kļūtu par tādu, ar kādu visi lepotos gan tajā strādājoši, gan pārējie biznesa vidē strādājošie, gan arī valsts. Manuprāt, šobrīd atrodamies situācijā, ka nedrīkstam ignorēt šādus centienus, pretējā gadījumā izdzīvos nekaunīgākie, ne kvalitatīvākie,” uzsver LZS Uzņēmēju padomes priekšsēdētāja Lienīte Caune. 

LZS Uzņēmēju padome ir izveidota Latvijas uzņēmējdarbības vides uzlabošanai, balstoties uz LZS mērķiem un programmu. Uzņēmēju padomes uzdevumi ir pārstāvēt LZS biedru – uzņēmēju intereses; veicināt uzņēmēju līdzdalību valsts pārvaldē; formulēt un sniegt LZS struktūrvienībām un institūcijām Uzņēmēju padomes viedokli, sagatavot lēmumprojektus un sniegt atzinumus par uzņēmējdarbības un citiem aktuāliem jautājumiem, kā arī nodrošināt ekspertu līdzdalību LZS darbībā no uzņēmēju vidus.

Informāciju sagatavoja:

LZS birojs

tālr.: 67323628

e-pasts: info@lzs.lv 


“Nē, ZZS nebrūk. Esam saliedēti!” Saruna ar Armand...
ZZS reitingi pieaug, «Saskaņas» un «Jaunās Vienot...

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://lzs.lv/

LZS © 1990-2021

Spied Enter