Aktualitātes

108591

Latvijas Zemnieku savienība aicina Prokuratūru un Valsts policiju reaģēt uz uzņēmēja iesniegumu uzsākt kriminālprocesu par bīstamo atkritumu apsaimniekošanas noteikumu pārkāpšanu
Apskatīt komentārus (1)


25.10.2019


Vakar, 24. oktobrī, notika Latvijas Zemnieku savienības Uzņēmēju padomes sēde, kurā padomes locekļi tikās ar atkritumu apsaimniekošanas uzņēmuma „EkoDem” pārstāvi M.Lejiņu.

Sanāksmes laikā uzņēmējs klātesošos iepazīstināja ar sabiedrībā plašu rezonansi guvušo “azbesta skandālu”, kurā uzņēmums „EkoDem” no TEC-2 teritorijas Aconē, pie Rīgas robežas, saņēma izvešanai vairākus tūkstošus kubikmetru grunts un būvgružu, pēc dokumentiem – nosacīti tīru grunti, lai atbrīvotu vietu „Augstsprieguma tīkla” jaunās apakšstacijas būvei. Pēc atkritumu šķirošanas uzsākšanas „EkoDem” konstatēja, ka grunts piesārņota ar bīstamajiem azbesta būvgružiem un par to ziņoja gan Valsts policijai, gan Valsts vides dienestam, kurš vēlāk sodīja nevis būvgružu sākotnējo valdītāju, bet gan uzņēmumu „EkoDem”.

Sanāksmes laikā uzņēmējs pauda neizpratni par situāciju, kurā Valsts policija neuzsāk kriminālprocesu par uzņēmēja norādītājiem pārkāpumiem par iespējamo radīto būtisko kaitējumu apkārtējai videi, tai skaitā, noglabājot bīstamos atkritumus tam neparedzētā vietā.

 “Valsts policijai iesniedzu dokumentus ar pierādījumiem par konstatētajiem pārkāpumiem uz vairāk nekā 80 lapaspusēm, taču no Valsts policijas saņēmu informāciju, ka materiāls pārsūtīts Valsts vides dienestam. Rezultātā esam saņēmuši Valsts vides dienesta lēmumu par naudas soda piemērošanu mums pašiem,” norāda M.Lejiņš.

LZS Uzņēmēju padomes locekļi bija vienisprātis, ka Valsts policija nedrīkst bez ievērības atstāt pierādījumus par tik būtiskiem pārkāpumiem, tāpēc aicināja uzņēmēju vēlreiz vērsties Prokuratūrā un informēt LZS Uzņēmēju padomi par tālāko Prokuratūras un Valsts policijas reakciju uz norādītajiem pārkāpumiem.

LZS Uzņēmēju padome ir izveidota Latvijas uzņēmējdarbības vides uzlabošanai, balstoties uz LZS mērķiem un programmu. Uzņēmēju padomes uzdevumi ir pārstāvēt LZS biedru – uzņēmēju intereses; veicināt uzņēmēju līdzdalību valsts pārvaldē; formulēt un sniegt LZS struktūrvienībām un institūcijām Uzņēmēju padomes viedokli, sagatavot lēmumprojektus un sniegt atzinumus par uzņēmējdarbības un citiem aktuāliem jautājumiem, kā arī nodrošināt ekspertu līdzdalību LZS darbībā no uzņēmēju vidus.Informāciju sagatavoja:

LZS birojs

tālr.: 67323628

e-pasts: info@lzs.lv


      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHAVideo

   

FotoAptauja

Vai Latvijā jāievieš e-vēlēšanas?

Nav viedokļa

Apskatīt rezultātus
Twitter

Latvijas Zemnieku sa
12:45, Jan 26
Netīrās naudas likumā piedāvā antikonstitucionālus grozījumus https://t.co/XXG35txBF2 “Lai kaut ko tādu sacerētu, i… https://t.co/i68e8cS3qO
Latvijas Zemnieku sa
23:30, Jan 25
LZS: Uzņēmējs šajā valstī netiek cienīts https://t.co/Tkaas6nv1W https://t.co/BQXfiBt6kF
Latvijas Zemnieku sa
14:22, Jan 25
Kopējais kurss nemainīsies @DienaLv https://t.co/BRZpYT9poZ

Latvijas zemnieku savienība novados


Video arhīvs apskatāms šeit