Aktualitātes

108033

Latvijas Zemnieku savienība aicina pārskatīt VARAM piedāvāto administratīvi teritoriālās reformas modeli
Apskatīt komentārus (0)


19.09.2019


Vakar, 4. septembrī, notika Latvijas Zemnieku savienības (LZS) Centrālās padomes sēde, kurā tika pieņemta rezolūcija par nepieciešamību pārskatīt Vides aizsardzības un reģionālas attīstības ministrijas (VARAM) sagatavoto administratīvi teritoriālās reformas modeli.

LZS uzskata, ka administratīvi teritoriālā reforma Latvijā ir nepieciešama, taču tai ir jābūt pienācīgi sagatavotai un apspriestai ar iedzīvotājiem, ņemot vērā visu iedzīvotāju intereses katrā novadā un pagastā. Valsts interesēm ir jāsakrīt ar iedzīvotāju un uzņēmēju interesēm.

“Demokrātiskā sabiedrībā reformas risina plašu apspriešanu un diskusiju ceļā, kurām piekrīt abas puses. VARAM ministra J.Pūces organizētās tikšanās ar pašvaldību deputātiem un sabiedrību jautājumā par tā saucamo ATR, kas faktiski ir kādreizējā rajonu sistēmas nokopēšana ar neloģiskām izmaiņām, notiek tikai ķeksīša pēc, lai valdošās koalīcijas partijas ar premjeru Arturu Krišjāni Kariņu priekšgalā nevarētu apsūdzēt demokrātisma trūkumā,” norāda LZS priekšsēdētājs Armands Krauze.

“Novadu apvienošana un novadu pievienošana republikas pilsētām ir kļuvusi par pašmērķi, tai nav pietiekama pamatojuma. Ministra piesauktā, “datos balstītā pieeja”, neatbilst nedz Centrālās statistikas pārvaldes, nedz LMT zvanu statistikas uzrādītajiem datiem, kas uzrāda pavisam citus valsts teritorijas izaugsmes centrus, uz kuriem vajadzētu balstīties ATR,” uzsver viens no LZS Vidzemes līderiem Māris Niklās.  . 

Ja valdošā koalīcija Saeimā atbalstīs un Valsts prezidents izsludinās likumu par šādu reformu, tas Latvijas iedzīvotājus vēl vairāk attālinās no varas, pakalpojumu saņemšanas centriem un radīs otru emigrācijas vilni lauku reģionos.

“Vietējo pašvaldību neapdomīga reforma, neizvērtējot tās ietekmi uz iedzīvotāju politisko līdzdalību, ekonomikas un reģionu attīstību, var kļūt par iemeslu Latvijas tālākai atpalicībai no Igaunijas un Lietuvas. VARAM piedāvātais reformas priekšlikums palielināt novadus attālina cilvēkus no pašvaldības un samazina iedzīvotāju līdzdalību politisko lēmumu pieņemšanā.” uzsver LZS priekšsēdētājs Armands Krauze.

Latvijas Zemnieku savienība ir viena no vecākajām politiskajām partijām Latvijā, kurā ir vairāk nekā 1500 biedru, kas pārstāvēti 73 nodaļās gan Latvijā, gan ārvalstīs. 

LZS ar Latvijas Zaļo partiju veido politisko apvienību Zaļo un Zemnieku savienība. ZZS ir noslēgts sadarbības līgums arī ar Liepājas partiju un partiju „Latvijai un Ventspilij”.

 

Rezolūcijas teksts ir lasāms ŠEIT 

 

Informāciju sagatavoja:

LZS birojs

tālr.: 67323628      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHAVideo

   

FotoAptauja

Vai Latvijā jāievieš e-vēlēšanas?

Nav viedokļa

Apskatīt rezultātus
Twitter

Latvijas Zemnieku sa
20:54, Jan 15

Latvijas Zemnieku sa
22:04, Jan 14
Opozīcija prasa Kariņam skaidrot iespējamu izmeklēšanu saistībā ar vakcīnu pret Covid-19 iegādi @TVNET_zinas… https://t.co/YP3vuVukVF
Latvijas Zemnieku sa
16:23, Jan 14
Par tirdzniecības ierobežojumiem, vakcinēšanos, ģimenes ārstu kapacitāti, izmaiņām darba tirgū, viesmīlības nozares… https://t.co/XCESX1wfij

Latvijas zemnieku savienība novados


Video arhīvs apskatāms šeit