Latvijas prezidentūra ES Ministru padomē vēlas vienoties par daudzgadu plānu Baltijas jūras zvejniecībaiZemkopības ministrs Jānis Dūklavs pirmdien, 20.aprīlī, Luksemburgā vadīs ES Lauksaimniecības un zivsaimniecības ministru padomes sanāksmi.

Latvijas prezidentūra sanāksmē izteiks kompromisa priekšlikumu Eiropas Parlamenta un Padomes regulai, lai nodrošinātu tādu pārvaldības pasākumu izstrādi Baltijas jūras mencas, reņģes un brētliņas krājumiem, kas veicinās kopējā zivsaimniecības politikā noteikto mērķu sasniegšanu, īpaši - maksimālu ilgtspējīgas ieguves apjomu panākšanu. Pašlaik spēkā esošais regulējums nenodrošina atbilstošus noteikumus zvejniecības pārvaldībai Baltijas jūrā, piemēram, Baltijas jūras mencu krājumiem, tādēļ pēc iespējas ātrāk nepieciešams panākt vienošanos par regulas priekšlikumu. Daudzgadu plāns Baltijas jūras mencas, reņģes un brētliņas krājumiem ir arī prioritāte Latvijai kā prezidējošai valstij ES Padomē.

Plānots, ka Ministru padomes sēdes laikā ministri arī apstiprinās Padomes secinājumus ES nostājai ANO Meža foruma 11.sesijai, kas notiks Ņujorkā no 4. līdz 15.maijam un kurā plānots pārskatīt Meža foruma līdzšinējo efektivitāti un iezīmēt tā tālāko attīstību.

Ministri iecerējuši arī uzklausīt Komisijas ziņojumu par obligātās izcelsmes valsts vai izcelsmes vietas norādi pārtikas marķējumā pienam un piena produktiem un dažiem gaļas veidiem, neapstrādātai pārtikai un vienas sastāvdaļas produktiem. Savukārt Itālijas delegācija sniegs ieskatu, kā norisinās gatavošanās izstādei “Expo Milano”, kas durvis apmeklētājiem vērs 1.maijā.
 


Prezidentūra: efektīvs sociālais dialogs sekmē nod...
ES un Austrumu partneru valstis ciešāk sadarbosies...

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://lzs.lv/

LZS © 1990-2021

Spied Enter