Latvija un Gruzija uzlabos sadarbību lauksaimniecības jomāTrešdien, 26. novembrī, zemkopības ministrs Jānis Dūklavs tikās ar Gruzijas lauksaimniecības ministru Otaru Daneliu (Otar Danelia), lai pārrunātu abu valstu turpmāko sadarbību tirdzniecībā ar lauksaimniecības un pārtikas precēm. Kā zināms, Latvijas lauksaimniecības un pārtikas preču ražotāji pēc Krievijas embargo ieviešanas vēl aktīvāk meklē jaunus noieta tirgus saražotajai produkcijai. Zemkopības ministra Jānis Dūklavs uzsvēra, ka Latvijas ražotāji ir gatavi eksportē dažādus piena, gaļas u.c. produktus uz Gruziju.

Savukārt Gruzijas lauksaimniecības ministrs Otars Danelia norādīja, ka Gruzija labprāt pārņemtu Latvijas pieredzi pārtikas un veterinārijas uzraudzības jomā un lauksaimnieku izglītošanā, kā arī lauksaimniecības kooperatīvu veidošanā. Tāpat Gruziju interesē Latvijas pieredze sadarbībā ar ES dalībvalstīm ekonomisko sakaru stiprināšanā un ES normatīvo aktu piemērošanā.

Tikšanās laikā abi ministri arī parakstīja Saprašanās memorandu par sadarbību starp Latvijas Zemkopības ministriju un Gruzijas Lauksaimniecības ministriju, kas sekmēs sadarbību ministriju un nozares dienestu starpā.

Zemkopības ministrs Jānis Dūklavs Gruziju apmeklē Valsts prezidenta Andra Bērziņa oficiālajā vizītē no 25. līdz 27. novembrim.


Informāciju sagatavoja:
Dagnija Muceniece,
Preses un sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja,
tālrunis: 67027070, mob.: 26534104,
e-pasts: Dagnija.Muceniece@zm.gov.lv


Dūklavs: Naudas atbalsta graudkopjiem nebūs; meklē...
Dūklavs: EK 7,7 miljonu atbalstu saņems tikai ražo...

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://lzs.lv/

LZS © 1990-2021

Spied Enter