Labklājības ministrs Uldis Augulis klātienē sveic trīnīšu ģimeniValdība otrdien, 13.maijā, atbalstījusi 8538 eiro pabalsta piešķiršanu šī gada 7.maijā Rīgā dzimušo trīnīšu ģimenei. Šogad pirmie trīnīši – divi puisīši un meitiņa - piedzima Dzemdību namā, Elīnai Mednei. Pabalstu piešķir no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem.

Pēc valdības sēdes labklājības ministrs Uldis Augulis klātienē sveica trīnīšu ģimeni un vēlēja vecākiem Elīnai un Timuram nepieciešamo spēku un izturību rūpēs par mazuļiem, lai izaudzinātu bērnus par krietniem un labiem cilvēkiem, kuri dzīvos un strādās Latvijā. Tāpat ministrs nodeva ministru prezidentes Laimdotas Straujumas sveicienus un vēlējumus.

“Katra bērniņa piedzimšana ir liela dāvana saviem vecākiem un arī mūsu Latvijai, taču pēdējā nedēļa nesusi trīs reizes lielāku prieku - divās ģimenēs dzimuši trīnīši. Ģimenēm novēlu labu veselību, daudz spēka un mīlestības, audzinot jaunos Latvijas pilsoņus, kuri veidos mūsu valsts nākotni! Valdības atbalsts ģimenēm vispirms ir vienreizējais pabalsts, kas palīdzēs sākumā risināt vairākus praktiskus jautājumus, taču galvenais valdības atbalsts ir ģimenēm atbalstošas politikas veidošana - pabalstu politika, kas sniedz atbalstu; izglītības sistēma, kas veicina izglītības kvalitāti; tautsaimniecības izaugsme, kas rada jaunas darba vietas un rada drošības sajūtu ģimenēm Latvijā,” akcentē L.Straujuma.

Savukārt U.Augulis norāda “Ņemot vērā demogrāfisko situāciju valstī, mēs katrā ģimenē vēlētos redzēt trīs un vairāk bērnu. Tāpēc trīnīsu piedzimšana vienmēr ir liels notikums un brīnums, par ko priecājas ikviens. Vecākiem tā ir trīskārša laime, bet vienlaikus arī trīskāršas rūpes un atbildība. Esmu priecīgs arī par otru ģimeni, kurā piedzimuši trīnīši. Pērnais un šis gads kopumā parāda pozitīvu bērnu dzimstības pieaugumu, kas valstij šobrīd ir ļoti nepieciešams. Tāpēc jāturpina iesāktais darbs pie ģimeņu atbalsta sistēmas, kombinējot pabalstus ar pakalpojumu pieejamību,” uzsver labklājības ministrs Uldis Augulis.

Ģimenēm, kurās piedzimuši trīnīši, tiek sniegts vienreizējs materiālais atbalsts, izmaksājot valsts sociālo pabalstu. Vienreizējs pabalsts ģimenēm, kurās piedzimst trīnīši, tiek izmaksāts jau vairāk nekā 10 gadus un pa šiem gadiem pabalsta apmērs ir audzis.

2004. un 2005. gadā pabalsta apmērs bija 3000 latu, 2006. gadā to paaugstināja līdz 5000 latiem, bet kopš 2008.gada pabalsts bija 6000 lati.

Pēdējos gados visvairāk trīnīšu pasaulē nācis 2011.gadā, kad trīnīši piedzima 5 ģimenēs. 2005. gadā trīnīši piedzima četrās ģimenēs, 2006. gadā trīnīši piedzima divās ģimenēs, 2007. gadā vienā ģimenē, 2008.gadā - trijās ģimenēs, 2009.gadā -  vienā ģimenē, 2010.gadā - vienā ģimenē, 2012.gadā – 3 ģimenēs, 2013.gadā – 1 ģimenē.


Zemkopības ministrs Jānis Dūklavs tiekas ar Ķīnas ...
Valsts prezidents Andris Bērziņš un zemkopības min...

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://lzs.lv/

LZS © 1990-2021

Spied Enter