Labklājības ministre sveiks Rīgā un Jēkabpilī dzimušo trīnīšu ģimenesLai sveiktu gan Jēkabpilī, gan Rīgā dzimušo trīnīšu vecākus, labklājības ministre Ilona Jurševska trešdien, 12.oktobrī, apmeklēs Paula Stradiņa Klīniskās Universitātes slimnīcā dzimušo trīnīšu ģimeni un 20.oktobrī  Jēkabpils reģionālajā slimnīcā dzimušo trīnīšu vecākus.

„Šogad rudens ir tiešām bagātīgs un ir patiess prieks, ka nu jau trīs ģimenēs auklē trīnīšus. Protams ikvienā ģimenē bērniņa piedzimšana ir priecīgs notikums. Tomēr šajā gadījumā vecākiem tas ir trīskāršs prieks un vienlaikus arī trīskārša atbildība. Vēlos visām trim ģimenēm, kurās šoruden sagaidīta trīskārša laime novēlēt izturību un pacietību, lai izaudzinātu veselīgus un dzīvespriecīgus bērnus. Esmu patiesi gandarīta, ka šīm ģimenēm arī valsts un pašvaldības sniedz atbalstu, jo esošajā demogrāfiskajā situācijā daudzbērnu ģimenes mūsu valstī ir īpaši jānovērtē," uzsver I.Jurševska.

Valdība otrdien, 11.oktobrī, vienojās par 6000 latu sociālo pabalstu piešķiršanu Lilitai Brencei un Ingai Ķergalvei par trīnīšu piedzimšanu. Pabalstus plānots piešķirt no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem.

Atgādinām, ka šī gada 27.septembrī Jēkabpils reģionālajā slimnīcā L. Brencei piedzimušās meitenes ir otrie šogad dzimušie trīnīši Latvijā, bet 4.oktobrī Paula Stradiņa Klīniskajā Universitātes slimnīcā I. Ķergalvei dzimušie trīnīši - trīs meitenītes - ir trešie šogad dzimušie trīnīši Latvijā.

Pirmie trīnīši - divi puikas un meitene - piedzima 2011.gada 15.septembrī Rīgas Dzemdību namā.

Ģimenēm, kurās piedzimuši trīnīši, tiek sniegts vienreizējs materiālais atbalsts, izmaksājot valsts sociālo pabalstu. Vienreizējs pabalsts ģimenēm, kurās piedzimst trīnīši, tiek izmaksāts jau vairāk nekā 10 gadus un pa šiem gadiem pabalsta apmērs ir audzis.

2004. un 2005. gadā pabalsta apmērs bija 3 000 latu, 2006. gadā to paaugstināja līdz 5 000 latiem, bet kopš 2008.gada pabalsts ir 6000 lati.

Pēdējos gados visvairāk trīnīšu pasaulē nācis 2005. gadā, kad trīnīši piedzima četrās ģimenēs 2006. gadā Latvijā trīnīši piedzima divās ģimenēs, 2007. gadā vienā ģimenē, bet 2008.gadā - trijās ģimenēs, 2009.gadā-  vienā ģimenē, savukārt 2010.gadā trīnīši piedzima vienā ģimenē.

Šogad trīnīši ir piedzimuši trīs ģimenēm.

Pašlaik Latvijā ir apmēram 25 545 ģimenes ar trīs bērniem. Kopš gada sākuma ģimeņu ar trīs bērniem skaits ir pieaudzis par 453 ģimenēm.


Jānis Dūklavs: Eiropas Komisija joprojām plāno dis...
I. Jurševska: ir nopietni jāstrādā pie sociālās ap...

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://lzs.lv/

LZS © 1990-2021

Spied Enter