Krievijas tirgotāji atzinīgi novērtē Latvijā ražoto pārtikas produktu kvalitāti un cenuŠodien, 8. februārī zemkopības ministrs Jānis Dūklavs tikās Krievijas Federācijas Tirdzniecības un rūpniecības palātas (KFTRP) prezidentu Jevgēņiju Primakovu un pārrunāja sadarbības uzlabošanas iespējas Latvijas pārtikas produktu eksporta veicināšanā Krievijas tirgū un tirdzniecības administratīvā sloga samazināšanā. Tikšanās laikā apspriesta arī iespēja attīstīt Latvijas uzņēmēju sadarbību ar KFTRP reģionālajām struktūrvienībām.

„Jevgēņijs Primakovs pauda gandarījumu, ka 2010. gadā būtiski palielinājies Latvijā ražoto pārtikas produktu eksports uz Krieviju un augstu novērtēja mūsu valstī ražotās pārtikas kvalitāti un samērīgās cenas. Biju gandarīts, kad Krievijas puse uzsvēra, ka Latvijā ražotie pārtikas produkti tiek tirgoti vairāku pārtikas tirdzniecības lielo ķēžu veikalos, piemēram, „Metro”, „X5”, „Auchan” un „Alije Parusa”. Tikšanās laikā ar Jevgēņiju Primakovu apspriedām arī dažādu tirdzniecības barjeru samazināšanu, tajā skaitā Krievijas ievedmuitas likmju samazināšanu vairākiem Latvijā ražotajiem pārtikas produktiem,” informē zemkopības ministrs Jānis Dūklavs.

Šodien zemkopības ministrs kopā ar vairāku Krievijas pārtikas tirdzniecības lielo ķēžu veikalu īpašniekiem un Latvijā ražoto pārtikas produktu izplatītājiem apmeklēja abus Latvijas stendus 18. starptautiskajā pārtikas un dzērienu izstādē „Prodexpo 2011”.

Šogad izstādē „Prodexpo 2011” ar Zemkopības ministrijas atbalstu organizētajā Latvijas uzņēmumu kopstendā piedalās 12 uzņēmumi – AS „Trikātas siers”, AS „Rīgas piena kombināts”, SIA „Pērnes L”, SIA „NP Foods”, SIA „Rēzeknes gaļas kombināts”, SIA „Velte L”, SIA „Pure Food”, SIA „Lāči”,  SIA „Baltijas marka”, SIA „Grāvendāle”, AS „Tukuma piens” un SIA „Kronis”. Izstādē pārstāvēti arī Latvijas zivju pārstrādes uzņēmumi ar atsevišķu kopstendu, kas tapis ar Eiropas zivsaimniecības fonda finansiālo atbalstu.

„Krievija ir viens no nozīmīgākajiem un perspektīvākajiem Latvijas pārtikas preču eksporta tirgiem, līdz ar to Latvijas uzņēmējiem dalība „Prodexpo 2011” izstādē ir iespēja nostiprināt jau esošās pozīcijas Krievijas tirgū, kā arī meklēt jaunus sadarbības partnerus, lai veicinātu savas produkcijas eksportu,” pirms došanās uz Maskavu uzsvēra zemkopības ministrs.

2010. gadā uz Krieviju eksportēti lauksaimniecības un pārtikas produkti par kopējo vērtību 322,4 miljoni eiro, kas ir par 122 miljoniem eiro jeb 61 % vairāk nekā 2009. gadā.


Labklājības ministrija aicina pašvaldības piedalīt...
U.Augulis neformālajā Ministru padomē diskutēs par...

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://lzs.lv/

LZS © 1990-2021

Spied Enter