Ko varam mācīties no Lietuvas uzņēmējdarbības veicināšanai

Latvijas Zinātņu akadēmijas (LZA) Ekonomikas institūtā tapis apjomīgs pētījums par uzņēmējdarbības atbalsta sistēmas konkurētspējas paaugstināšanas iespējām Latvijas–Lietuvas pierobežas reģionos. Pētījumā salīdzināts, kāda palīdzība tiek sniegta uzņēmējiem Latvijā un Lietuvā, un apkopoti ieteikumi, ko Latvija varētu mācīties no saviem kaimiņiem, lai uzlabotu uzņēmējdarbības vidi.

Pētījuma rezultāti un ieteikumi apkopoti 300 lappušu biezā grāmatā. "Mūsu grāmatā mēs apkopojām ilgstoša pētījuma rezultātus. Analizējām uzņēmējdarbības atbalsta vidi Latvijā un Lietuvā, īpaši pierobežu reģionos. Pielietojām sistemātisku pieeju, lai novērtētu uzņēmējdarbības atbalsta organizāciju (valsts un pašvaldību organizācijas, nevalstiskais sektors, privātais sektors) darbības efektivitāti," pastāstīja LZA Ekonomikas institūta direktore Ņina Linde.

Pētījums iezīmē atšķirības starp abām kaimiņvalstīm. Lietuvā atbalsts uzņēmējdarbībai strādā efektīvāk. Iespējams, tas ir iemesls, kāpēc lietuvieši daudz aktīvāk izvērš savu uzņēmējdarbību Latvijā nekā mēs Lietuvā. Lai gan Latvijā iedzīvotāju skaits ir mazāks, dažādu uzņēmējdarbību atbalstošu organizāciju, tajā skaitā valsts un pašvaldību paspārnē esošo, pie mums ir vairāk nekā Lietuvā un to veicamais darbs nereti pārklājas.

Raksta avots un viss raksts: LSM.LV ( https://ej.uz/s6yu

Augusts Brigmanis: Pašvaldību politiskās reformas ...
Paldies Latvijas Zemnieku savienības biedriem, paš...

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://lzs.lv/

LZS © 1990-2021

Spied Enter