Izvirza mērķi uzvarēt 25 pašvaldībās ( Diena.lv)

Latvijas Zemnieku savienības (LZS) kongress pirmo reizi notika virtuālajā vidē, gan nemainot dažas tradīcijas, piemēram, noslēgumā atskaņoja dziesmu Nevis slinkojot un pūstot. Partijas priekšsēdētāja amatu saglabāja Armands Krauze, un viņa pirmā vietnieka krēslā pārliecinoši noturējās viens no partijas ilggadējiem līderiem Augusts Brigmanis, otrais vietnieks būs Saeimas deputāts Viktors Valainis. Iepriekš vietnieka amatu ieņēmušais Ringolds Arnītis zaudēja gan partijas priekšsēdētāja, gan vietnieku vēlēšanās un beigās netika ievēlēts arī valdē kopumā.

Partijas līderi uzsvēra, ka saglabās uzticību tradicionālajām vērtībām. Savukārt, runājot par LZS attiecībām ar partneriem Zaļo un zemnieku savienībā, joprojām pilnīgas skaidrības nav. ZZS un Latvijas Zaļās partijas (LZP) valdes priekšsēdētājs Edgars Tavars norādīja, ka nopietnas diskusijas un lēmumi nav iespējami attālinātā formātā un šajā kongresā par abu partiju attiecībām neesot jārunā, bet vēlāk jāsēžas pie viena galda. Kongresā uzstājās arī partijas Latvijai un Ventspilij pārstāvis Guntis Blumbergs, atkārtojot partijas nostāju, ka šī politiskā spēka līderis Aivars Lembergs ir apcietināts nepamatoti un viņam piespriestais spriedums tikšot pārsūdzēts.

Visos novados

Partijas valdes priekšsēdētāja Krauzes runā izskanēja, ka partija pašvaldību vēlēšanās startēs visos novados. 18 pašvaldībās būs LZS atsevišķie saraksti, 17 vietvarās – ZZS saraksti, bet sešās LZS piedalīsies apvienotajos sarakstos ar citiem politiskajiem spēkiem. Krauze nosauca visu sarakstu līderus un apliecināja ambīcijas būt plaši pārstāvētiem novados un vēlāk arī nākamajā Saeimā. Vairākkārt Krauze atkārtoja, ka mērķis ir, lai novadu iedzīvotājiem negribētos aizbraukt uz Rīgu un ārzemēm, bet aizbraukušajiem gribētos atgriezties. Pieminot runas par vēlēšanu datuma iespējamo pārcelšanu, LZS līderis pauda, ka tas tiek plānots nevis drošības apsvērumu dēļ, bet gan tāpēc, ka daudzu bezjēdzīgo lēmumu rezultātā valdības partijas baidoties no iedzīvotājiem. LZS savukārt esot reāls spēks reģionos. "Mūsu mērķis ir uzvarēt 25 Latvijas pašvaldībās," apgalvoja Krauze.

Raksta avots un viss raksts: Diena.lv (  https://ej.uz/gywdViktors Valainis Riga TV 24 raidījumā "TOP 5"
Armands Krauze: Pašvaldību vēlēšanās mēs uzvarēsim...

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://lzs.lv/

LZS © 1990-2021

Spied Enter