Aktualitātes

115026

Izmaiņas autoratlīdzību regulējumā ir sasteigtas, tās radīs grūtības nodokļu maksātājiem
Apskatīt komentārus (0)


28.11.2020


Koalīcijas piedāvātās izmaiņas autoratlīdzību regulējumā ir sasteigtas, tās radīs grūtības nodokļu maksātājiem un rezultāti nodokļu ieņēmumos nebūs tādi, kādus sagaida valdības pārstāvji, šodien debatēs Saeimā pauda opozīcijas deputāte Dana Reizniece-Ozola (ZZS).

Saeimas vairākums šodien noraidīja opozīcijas deputātu priekšlikumu saglabāt autoratlīdzības maksātājiem pašreizējo nodokļu maksāšanas kārtību. 

amenta debatēs Reizniece-Ozola aicināja atbalstīt opozīcijas rosinājumu, kas paredzētu, ka arī turpmāk Valsts ieņēmumu dienestam (VID) būtu jāvērtē darījuma ekonomiskā būtība, vērtējot, vai ir piemērojams autoratlīdzības regulējums.

Koalīcijas aprakstītā situācija, ka ne vienmēr autoratlīdzību regulējums tiek izmantots atbilstoši, ir radusies tāpēc, ka VID nav pildījis savus pienākumus, pauda deputāte. Viņa norādīja, ka, ja šī sērga nebūtu ielaista, tad arī nebūtu šādu bažu.

Politiķe arī vērsa uzmanību, ka mākslinieki iepriekš rosināja noteikt progresivitāti autoru ienākumiem, taču par to nav pēc būtības diskutēts. Reizniece-Ozola arī akcentēja, ka ir plašs autoratlīdzību saņēmēju loks, kuriem valdība nav paredzējusi papildu atbalstu un kuri pēc pieņemtajām izmaiņām "paliks ārpus borta" jeb bez nepieciešamā atbalsta.

Kā ziņots, Saeimas Juridiskais birojs, kā arī opozīcijas politiķi iepriekš pauda, ka iedzīvotājiem būs ļoti grūti īsā laikā izprast "īpaši sarežģītās" nodokļu izmaiņas, kas sākotnēji bija piedāvātas attiecībā uz autoratlīdzību saņēmējiem.

Saistībām ar šīm izmaiņām kompensācijas radošajām personām un medijiem nākamajā gadā plānots piešķirt ap 1,7 miljonus eiro.

Paredzēts, ka nākamā gada otrajā pusgadā personai, kas saņem autoratlīdzību un nav reģistrējusi saimniecisko darbību, ienākuma izmaksātājs ietur nodokli 25% apmērā, no kura 80% tiek novirzīti valsts sociālās apdrošināšanas obligātajai iemaksai, bet 20% - iedzīvotāju ienākumu nodoklī.

 Informācijas avots: TVNET ( https://ej.uz/nsup


      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHAVideo

   

FotoAptauja

Vai Latvijā jāievieš e-vēlēšanas?

Nav viedokļa

Apskatīt rezultātus
Twitter

Latvijas Zemnieku sa
23:11, Jan 20
Jaundzimušo skaita staujais samazinājums."Tas ir esošās Kariņa valdības darba rezultāts, jo MK ir sējis iedzīvotājo… https://t.co/fZLMcbmcMQ
Latvijas Zemnieku sa
22:14, Jan 20
Šodien atceramies un godinām 1991.gada barikāžu aizstāvjus. Pagājuši jau 30 gadi, kopš notikuma, kas bija kritisks… https://t.co/NKwkNlVpfs
Latvijas Zemnieku sa
16:46, Jan 20
https://t.co/kmGZz27QlH

Latvijas zemnieku savienība novados


Video arhīvs apskatāms šeit