Elektroenerģijas cenu krīze: plāno papildu atbalstu lielajiem uzņēmumiem un pašvaldībām ( LSM)

Koalīcijas partneriem un valdībai šonedēļ jāvienojas par atbalsta pasākumiem elektroenerģijas cenu kāpuma dēļ. Plānots virzīt sadales tīkla tarifa samazinājumu un mājokļa atbalsta maksājumu, par kura saņēmēju loka plašumu vēl paredzamas diskusijas. Vienlaikus Ekonomikas ministrijā jau plāno papildus atbalsta pasākumus lielo uzņēmumu apgādāšanai ar elektroenerģiju ne par biržas cenām un papildus atbalsta pasākumiem pašvaldībām.

Ekonomikas ministrija būšot gatava piedāvāt arī likumā noteikto iespēju par elektroenerģijas piegādi tieši uzņēmumam, nevis par biržas cenu, lai arī tas nozīmētu mazākus ienākumus "Latvenergo". Īstermiņa risinājumu ar daļēju iziešanu no biržas tirgus gatavojas rosināt arī Saeimas opozīcijā esošā Zaļo un zemnieku savienības frakcija. Tās pārstāvis deputāts Armands Krauze stāstīja, ka piemēri nav tālu jāmeklē, jo šādu pieeju apsver, piemēram, Beļģija, Francija un Lietuva.

"Tātad daļu elektroenerģijas, ko pārdod vietējā tirgū, nepārdod par biržas cenām. Tāds risinājums ir, to drīkst darīt," teica Krauze. "Tas būtu viens ļoti efektīvs risinājums. Tas, ka Latvija kaut kādā laikā nevarētu saražot visu nepieciešamo elektroenerģiju, arī ir skaidrs. Taču šāds risinājums nebūtu nekāds pārkāpums un nebūtu jāpērk Krievijas enerģija vai kaut kas tamlīdzīgs. Nē, tā tas nav."

Raksta avots un viss raksts: LSM.LV ( https://ej.uz/mv6y

Foto: LETA, Ieva Lūka

Dans Titavs: pēcvēlēšanu valdību veidos A/P, JV un...
Valsts kopējais parāds sasniedzis jau 17,59 miljar...

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://lzs.lv/

LZS © 1990-2021

Spied Enter