Aktualitātes

112494

Denacionalizēto namu īrniekiem jāparedz valsts līdzfinansējums dzīvojamās telpas atbrīvošanas pabalsta nodrošināšanai
Apskatīt komentārus (0)


18.06.2020


Armands Krauze, LZS priekšsēdētājs“Gan denacionalizēto namu īpašniekiem, gan pārējiem rīdziniekiem un citu pilsētu iedzīvotājiem  ir steidzami  jāpalīdz gan šī jautājuma risināšanā, gan arī dalītā īpašuma izbeigšanā. Nav pieļaujams, ka valdība atbalsta shēmotājus, kuri tagad no cilvēkiem pieprasa milzīgas nomas naudas par to, ka padomju lakā uzceltā māja atrodas uz šo dīvainu shēmu rezultātā iegūtas zemes. Iedzīvotājiem nekas nav jāmaksā šeptīgiem darboņiem.”

 --------------------------------------------------

Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) Saeimas frakcijas deputāti līdz ar citiem opozīcijā esošo partiju kolēģiem aicina parlamentu uzdot Ministru kabinetam paredzēt valsts līdzfinansējumu dzīvojamās telpas atbrīvošanas pabalsta nodrošināšanai denacionalizēto namu īrniekiem 2021.gadā. Lai gan attiecīgs lēmumprojekts ir iesniegts Saeimas Prezidijam, tas netiek iekļauts parlamenta sēdes darba kārtībā.

„Mēs esam lēmuši par atbalstu dažādām sabiedrības grupām, lai palīdzētu pārvarēt ar COVID-19 izplatības mazināšanas saistīto ierobežojumu atstātās sekas. Nedrīkst aizmirst arī par denacionalizēto māju īrniekiem, kuru situācija jau gadiem nav risināta un šobrīd ir saasinājusies,” uzsver ZZS Saeimas frakcijas deputāts Viktors Valainis, piebilstot, ka nav izprotams Saeimas Prezidija lēmums neiekļaut šo lēmumprojektu parlamenta sēdes darba kārtībā, tādējādi liedzot par to pat diskutēt.

Saeimas opozīcijas partijas lūdza iekļaut 18.jūnija Saeimas ārkārtas sēdes darba kārtībā lēmuma projektu “Par uzdevumu Ministru kabinetam, sastādot ikgadējo valsts budžetu 2021.gadam, starp prioritārajiem pasākumiem iekļaut valsts līdzfinansējumu dzīvojamās telpas atbrīvošanas pabalsta nodrošināšanai denacionalizēto namu īrniekiem 2021.gadā”. Tādējādi nākamgad pabalstu nodrošināšanai denacionalizēto namu īrniekiem budžetā būtu paredzēti ne mazāk kā 3 587 000 eiro.

„Valdība apgalvo, ka šobrīd Valsts kasē ir pieejams būtisks finansējums, lai mazinātu ārkārtējās situācijas radītās ekonomiskās lejupslīdes sekas, tāpēc uzskatām, ka daļu līdzekļu būtu mērķtiecīgi novirzīt, lai risinātu mājokļa pieejamības jautājumu tiem iedzīvotājiem, kuri dzīvo denacionalizētos namos,” skaidro V.Valainis.

Denacionalizēto namu īrnieki jau vairākkārt ir vērsuši Saeimas deputātu uzmanību uz nepieciešamību risināt viņiem aktuālas problēmas. Arī šonedēļ aptuveni 20 cilvēku bija pulcējušies pie Saeimas nama, protestējot pret parlamenta Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijā izskatāmajām iecerētajām izmaiņām “Dzīvojamo telpu īres likumā”.


      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHAVideo

   

FotoAptauja

Vai Latvijā jāievieš e-vēlēšanas?

Nav viedokļa

Apskatīt rezultātus
Twitter

Latvijas Zemnieku sa
20:54, Jan 15

Latvijas Zemnieku sa
22:04, Jan 14
Opozīcija prasa Kariņam skaidrot iespējamu izmeklēšanu saistībā ar vakcīnu pret Covid-19 iegādi @TVNET_zinas… https://t.co/YP3vuVukVF
Latvijas Zemnieku sa
16:23, Jan 14
Par tirdzniecības ierobežojumiem, vakcinēšanos, ģimenes ārstu kapacitāti, izmaiņām darba tirgū, viesmīlības nozares… https://t.co/XCESX1wfij

Latvijas zemnieku savienība novados


Video arhīvs apskatāms šeit