Dažādo prioritāšu dēļ Dienvidkurzemes novada un Liepājas pašvaldību pārstāvji apvienoties nevēlas

Pirmdien Liepājas domes vadība tikās ar Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju (VARAM), lai pārrunātu ministrijas ideju no 2025. gada Liepājas pilsētu apvienot ar Dienvidkurzemes novadu, tādā veidā izpildot Satversmes tiesas sprieduma atziņas par nesen veikto administratīvi teritoriālo reformu. Jau pirms tās Liepājas domes un jaunajā Dienvidkurzemes novadā iekļauto pašvaldību pārstāvji uzsvēra, ka šādu apvienošanu nevēlas, jo ostas pilsētai un lauku teritorijām ir atšķirīgas prioritātes.

Jau reformas sagatavošanas gaitā tika piedāvāts šāds modelis – Liepājas un astoņu apkaimes novadu apvienošana, taču pret to aktīvi iebilda gan Liepāja, gan tolaik topošajā Dienvidkurzemes novadā iekļautās vietvaras, kā galveno argumentu minot attīstības mērķu un prioritāšu atšķirības, proti, ja Liepāju vairāk interesē ostas un rūpniecības attīstība, tad Dienvidkurzmes novadā vairāk domā, piemēram, par lauku ceļu tīkla sakārtošanu un lauksaimniecību.

Garu sarunu rezultātā toreiz tika izlemts neapvienoties, tāpēc tagad VARAM paustais skatījums par abu teritoriju kopīgu nākotni ne visiem šķiet saprotams.

Dienvidkurzemes novada domes priekšsēdētājs Aivars Priedols (ZZS) sacīja: "Tikko bijām pieraduši pie domas, ka tagad esam kopā 8 novadiņi un ejam uz kopīgu mērķi, bet tagad mums tas mērķis tiek norauts. Kur tagad mēs iesim? Iedomājies, pašā ceļa sākumā izrok bedri. Ceru, ka tā nenotiks."

Ideja balstīta straujākas izaugsmes apsvērumos

Ministrijā skaidroja, ka plānotā apvienošana balstīta uz ekonomiskiem apsvērumiem, lai panāktu straujāku izaugsmi visā reģionā. Kā piemērs tika minēts, ka ienākumi no Liepājas ostas darbības varētu tikt izlietoti arī apkārtējo novadu attīstībai.

Informācijas avots: LSM.LV (  https://ej.uz/2b6e

Diskusijās par ģimeni, ğimenes vērtībām un ğimenes...
Latvijas zvaigznes Varakļānu un Rēzeknes novada vē...

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://lzs.lv/

LZS © 1990-2021

Spied Enter