CVK aptur plānotās vēlēšanas Rēzeknes un Madonas novadā

Reaģējot uz Satversmes tiesas (ST) šodienas spriedumu, kas atceļ Varakļānu novada pievienošanu Rēzeknes novadam, Centrālā vēlēšanu komisija (CVK) šodien nolēma apturēt 5.jūnijā paredzētās pašvaldību vēlēšanas Rēzeknes novadā un Madonas novadā.

Nolemts arī Rēzeknes un Madonas novada pasta balsojumus iznīcināt, neatverot saņemtās aploksnes.

TVNET jau vēstīja, ka Saeimas Administratīvi teritoriālās reformas komisija šodien pēc ST sprieduma nolēma virzīt izskatīšanai Saeimā likumprojektus par pašvaldību vēlēšanu Madonas un Rēzeknes novadā pārcelšanu uz 11.septembri un Varakļānu pievienošanu Madonas novadam.

Paredzēts lūgt šos likumprojektus pieņemt Saeimā pirmdien, 31.maijā.

Kā ziņots, ST vienā no lietām par Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likumu, atzina Varakļānu novada pievienošanu Rēzeknes novadam par neatbilstošu Satversmei, aģentūra LETA uzzināja tiesā.

ST secināja, ka likumdevējs nav ievērojis reformas mērķi un kritērijus, jo iekļāvis Varakļānu novadu jaunveidojamā Rēzeknes novadā, kurā nav valsts attīstības plānošanas dokumentos noteikta reģionālās vai nacionālās nozīmes attīstības centra. Savukārt Administratīvo teritoriju likuma pārejas noteikumos paredzēts Rēzeknes novada un Rēzeknes valstspilsētas sadarbības pienākums vienīgi atsevišķās jomās.

Informācijas avots: TVNET ( https://ej.uz/m4ee )

RīgaTV24 "Ziņu TOP" ZZS frakcijas deputāts Viktors...
ZZS: Satversmes tiesas lēmums par Varakļānu novadu...

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://lzs.lv/

LZS © 1990-2021

Spied Enter