Brigmanis: Stingri pastāvam uz vienošanos par pensionēšanās vecuma paaugstināšanu no 2016.gadaZaļo un zemnieku savienības (ZZS) Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Augusts Brigmanis, atbildot uz jautājumu, kā vērtē labklājības ministres Ilzes Viņķeles  pieļauto kompromisa variantu par lēzenāku pensionēšanās vecuma paaugstināšanu, norādīja, ka (ZZS) stingri pastāv uz Valda Dombrovska iepriekšējās valdības laikā noslēgtās vienošanās ar sabiedriskajām organizācijām ievērošanu par pensionēšanās vecuma paaugstināšanu tikai no 2016.gada.

Politiķis uzsvēra, ka pirmspensijas vecuma cilvēki veido lielu masu bezdarbnieku un tik ātra pensijas vecuma celšana vēl vairāk palielinās šo bezdarbnieku skaitu. Jāņem vērā, ka pirmspensijas cilvēki, turpinot strādāt, aizkavē jauniešu nonākšanu darba tirgū.

Brigmanis noraida izskanējušās bažas par sociālā budžeta sabrukumu, jo risinājums ir atsevišķu sociālā budžeta izdevumu pārcelšana uz pamatbudžetu. Piemēram, bērnu pabalstu maksa un daži citi "visiem zināmi" izdevumi ir jāfinansē no pamatbudžeta, nevis no sociālā budžeta.

Pensijas vecuma paaugstināšana no 2016.gada varētu būt pieņemamāka, jo tad ekonomika būs jau stabili ārā no krīzes, uzskata politiķis.

"Ja Viņķele stāsta, ka mums ir panākta vienošanās ar apvienību "Saskaņas centrs" (SC) par referenduma rīkošanu [par pensiju vecuma paaugstināšanu], tad viņa šādu vienošanos arī pierunās," prognozē deputāts.


LZS priekšsēdētājs sveic deju kopu "Senlejas" asto...
Ministru prezidents parakstītajā vienošanā ar ZZS ...

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://lzs.lv/

LZS © 1990-2021

Spied Enter