Aktualitātes

40320

Brigmanis: Cits sevi cienošs politiskais spēks VL-TB/LNNK vietā jau būtu aizgājis no valdības, aizcērtot durvis
Apskatīt komentārus (0)


19.11.2013


Cits sevi cienošs politiskais spēks nacionālās apvienības "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un brīvībai"/LNNK (VL-TB/LNNK) vietā jau būtu aizgājis no valdības, aizcērtot durvis, uzskata Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Augusts Brigmanis.

Viņš norādīja, ka cita partija tā būtu rīkojusies, ja ministru, ko tā vēlas paturēt, atlaiž, bet ministru, ko politiskais spēks atsauc, patur amatā.

Kā ziņots, pretēji nacionālās apvienības pozīcijai Ministru prezidents Valdis Dombrovskis (V) no kultūras ministres amata atlaida Žanetu Jaunzemi-Grendi (VL-TB/LNNK). Savukārt pēc tam, kad VL-TB/LNNK no amata atsauca tieslietu ministru Jāni Bordānu, premjers viņu nolēma atstāt amatā.

Brigmanis gan arī pieļauj, ka nacionālās apvienības piedzīvotā pazemojuma dēļ koalīcijā gruzd atriebības kāre. Neesot gan zināms, kādā veidā tā izpaudīsies, jo publiskajā telpā atkal tiekot solīta savstarpēja "mūžīga mīlestība" līdz 11.Saeimas pilnvaru beigām.

ZZS līderiem ir notikusi viedokļu apmaiņa par situāciju pēc Bordāna palikšanas amatā, taču nekādus konkrētus lēmumus par savu rīcību ZZS nav pieņēmusi, piebilda politiskā spēka Saeimas frakcijas priekšsēdētājs.

Kā ziņots, "Vienotība" un VL-TB/LNNK ir gatavas kopā nostrādāt līdz Saeimas vēlēšanām nākamā gada rudenī, taču neizslēdz arī iespēju, ka Dombrovska valdība nonāk faktiska mazākuma apstākļos.

VL-TB/LNNK Saeimas frakcijas vadītājs Einārs Cilinskis šorīt telekanālā LNT pauda nostāju, ka "Vienotība" ar savu pēdējā laika rīcību ir pārkāpusi koalīcijas līgumu, bet jau ar Daces Melbārdes nominēšanu kultūras ministres amatam VL-TB/LNNK definējusi, ka nekur prom no koalīcijas doties negrasās.

Cilinskis atkārtoja nostāju, ka VL-TB/LNNK tagad būšot brīvākas rokas iesniegt dažādus likumu priekšlikumus. Jautāts, kā partija grasās nodrošināt tiem vairākuma atbalstu, Cilinskis izteica cerību, ka iniciatīvas varētu atbalstīt koalīcija, tomēr VL-TB/LNNK nesmādēšot, ja atsevišķus lēmumus izdosies pieņemt arī ar opozīcijas atbalstu. Tas gan nekādā gadījumā nenozīmēšot, ka VL-TB/LNNK pamatos atkāpšoties no uzstādījuma nodrošināt valstī fiskālo stabilitāti, kā arī nenotikšot nekāda ilgtermiņa bloķēšanās ar opozīciju.


      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHAVideo

   

FotoAptauja

Vai Latvijā jāievieš e-vēlēšanas?

Nav viedokļa

Apskatīt rezultātus
Twitter

Latvijas Zemnieku sa
22:26, Oct 28
Latvijas Zemnieku savienības priekšsēdētājs @ArmandsKrauze https://t.co/5ZKolV2U40 https://t.co/Tc6DHeBnh8
Latvijas Zemnieku sa
22:20, Oct 28
RT @ArmandsKrauze: @Bondars runā LTV 1: “.... šis ir labākais no sliktākajiem budžetiem....”. Ļoti cildinoši Kariņa valdībai
Latvijas Zemnieku sa
20:20, Oct 28
Paldies Latvijas Zemnieku savienības Uzņēmēju padomes vadītājai @LieniteCaune par akcijas "Atdot karoti" iniciatīvu… https://t.co/UAv0RyN01l

Latvijas zemnieku savienība novados


Video arhīvs apskatāms šeit