Augusts Brigmanis: Pašvaldību politiskās reformas īstenotājus gaida Tautas partijas liktenis

Saruna ar Latvijas Zemnieku savienības priekšsēdētāja vietnieku Augustu Brigmani.

Kā vērtējat to, ka pēc Latvijas Zemnieku savienības (LZS) kongresa ir notikušas pārmaiņas partijas valdē, bet amatā paliek līdzšinējais priekšsēdētājs Armands Krauze?

Katrs pavasaris nāk ar jauniem darbiem, un katrā pavasarī vajag iztīrīt putnu būrīšus un sagatavot jaunus putnu būrīšus. Tos, kas vēl izskatās gana labi, vajag saglabāt. Tieši tā es šai lietai pieeju savā lauku sētā. Un zināmas asociācijas ar partiju te var vilkt.

Armands Krauze, manuprāt, ir labs variants. Pa šiem iepriekšējiem diviem gadiem, kopš viņš ir partijas vadītājs, viņš ir, pēc manām domām, ļoti audzis. Labi, ka partijas vadībā ir izveidojusies komanda, kas ir domubiedri un kam nav tendence vilkt uz kašķi. Tas ir tas svarīgākais.

Armanda Krauzes pilnvaru laikā būs pašvaldību un Saeimas vēlēšanas. Kādi jums plāni?

Visi ir nobrieduši aktīvi strādāt, ir izveidoti kandidātu saraksti. Lielākajā daļā pašvaldību iesim kā Zaļo un zemnieku savienība (ZZS) vai kā Latvijas Zemnieku savienība (LZS), vai kā Latvijas Zaļā partija (LZP). Pats palīdzu un piedalos Tukuma ZZS saraksta veidošanā, redzu, kāda ir cilvēkiem attieksme - tā ir apņēmības pilna. Rezultātiem jābūt. Saeimas vēlēšanas būs nākamgad, bet tām rezultāti būs atkarīgi no tā, kādus pamatus ieliksim pašvaldību vēlēšanās. Vēl ir jārunā ar LZP, Liepājas partiju un partiju "Latvijai un Ventspilij" par spēku izvietojumu pašvaldību un Saeimas vēlēšanās, ir virkne jautājumu, kas vēl jāpārrunā. Es domāju, ka ZZS lauksaimniecības politikai tiešām jākļūst "zaļākai", var būt, ka iepriekš mūsu politikā par maz ir bijis atbalsta maziem un vidējiem zemkopības uzņēmumiem. Šīs kļūdas jālabo un jādod skaidrs vēstījums par mūsu lauksaimniecības politiku. ZZS vienmēr ir bijusi partija, kurai ir piedāvājums un kandidāti visās nozarēs, ieskaitot premjera amata kandidātu un, protams, kandidātu vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra amatam. Līdz Saeimas vēlēšanām mums vēl priekšā saruna ar LZP. Neslēpšu, ka viena no tēmām būs par to, kurš būs ZZS premjera amata kandidāts? Ap jūliju būs jātiek galā arī ar jautājumu par kopīgās savienības - ZZS - vadību. Ir idejas, kas tie varētu būt, bet nesteigšos notikumiem pa priekšu.

Raksta avots un visa intervija: NRA.LV (  https://ej.uz/cf6u

FOTO: ©F64


Augulis: Šis nav īstais laiks, lai krasi nodalītu ...
Ko varam mācīties no Lietuvas uzņēmējdarbības veic...

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://lzs.lv/

LZS © 1990-2021

Spied Enter