Augusts Brigmanis: No šīs valdības neko labu nevar cerēt

Kā vērtējat pašvaldību vēlēšanu rezultātus?

Šīs bija ļoti lokālas vēlēšanas, kurās cilvēki balsoja par savējiem un svešos svītroja ārā, cik vien spēka. Tas arī ir saprotami, jo balso par savējiem. Pašvaldībās iekšā ir tikuši pārsvarā cilvēki no reģioniem, bet netika iekšā "trenda cilvēki" - tādi, kas varbūt ir gana labi pazīstami, taču vēlētāja prātā neasociējas ar savu novadu.

Valdošās partijas ir darījušas visu, lai cilvēki uz vēlēšanām neaizietu - tā politika, ko piekopj šie spēki, ir politikas procesu degradējoša. Visi tie gājieni, kas ir bijuši, un vēl jo vairāk jaunā ekonomikas ministra Gata Eglīša (JKP) tvīterojums pēc vēlēšanām vedina ļaudis domāt, ka politikas process ir derdzīgs, un attur tajā iesaistīties un arī vēlēt. Cilvēki domā: "Lai tie apnikušie politiķi dzīvo savu dzīvi, bet es dzīvošu savu."

Kā vērtējat Zaļo un zemnieku (ZZS) rezultātus?

Ir tāda kā eiforija par labiem panākumiem, bet ir arī pamats skepsei. Rezultāti uz kopējā fona nav slikti, bet nav arī teicami. Man ir bažas par to, ka iepriekšējā reizē bija vairāk vietvaru, kurās ZZS uzvarēja ar lielu pārsvaru un varēja iztikt bez koalīcijas veidošanas novadā. Taču tagad vietām būs sarežģītas sarunas par to, kādas partijas piedalīsies novada vai pilsētas pārvaldē kā pozīcija. Vietās, kas ir izteikti mūsu partiju savienības atbalsta centri, vēlētāju loks ir samazinājies.

Kā vērtējat Gata Eglīša pēcvēlēšanu ierakstu mikroblogošanas vietnē "Twitter" par to, ka uzvarētāji var nesapriecāties, jo Eiropas naudu dalīs valdības partijas?

Tur grūti ko komentēt, jo tas ir ārpus laba un ļauna - Eglītis atklāti parādīja savu seju un noskaņojumu, kāds valda viņa aprindās - Jaunajā konservatīvajā partijā. Tā ir patiesā JKP ideja: "Mēs esam pie varas, bet jūs, pārējie, esat nekas. Mēs esam gudrie un taisnīgie, tāpēc neskatieties, ko mēs darām, bet klausieties mūsu pašslavināšanos!" Un ir viena cilvēku daļa, kas viņiem tic. Jo viņi lieto pareizos vārdus, bet tas, ka darbi šiem vārdiem ir tieši pretēji, viņus nemulsina. Ja paņem nost naidu pret ZZS, pāri nekas nepaliek - saļucis maiss uz asfalta.

Bet ir jau vēl tāds virziens, ka partijas līderis Jānis Bordāns uzsver savu katoļticību, bija viesos Vatikānā, Latgalē tad daudzi par viņa partiju balso.

Tie ir tādi publiski izgājieni, lai pievērstu sev uzmanību - liekulība. Bet kādā sabiedrības daļā tas nostrādā. Droši vien JKP būs iekšā arī nākamajā Saeimā, bet es domāju, ka tik daudz mandātu, kā ir tagad, viņi vairs nedabūs. Pašvaldību vēlēšanas parādīja, ka šai partijai kadru ir pamaz, vietējo līderu trūkst un tā iztiek ar atsevišķu līderu vēstījumu.


Informācijas avots un viss raksts: NRA.LV (  https://ej.uz/bfj9

Foto: ©Rūta Kalmuka/F64

Šā gada . ̄ gaidāmajās vēlēšanās Rēzeknes novada d...
Pēc ZZS rosinājuma Saeimas komisija izsaka brīdinā...

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://lzs.lv/

LZS © 1990-2021

Spied Enter