Augulis: par godu valsts svētkiem atjaunojam ģerboni uz ministrijas ēkasPēc satiksmes ministra U.Auguļa iniciatīvas ģerboni uzstādīja Satiksmes ministrija (SM) kopā ar VAS “Latvijas dzelzceļš” kā dāvinājumu gaidāmajai Latvijas simtgadei. Latvijas valsts ģerbonis šo 1913.gadā dzelzceļa vajadzībām būvēto ēku rotāja kopš pagājušā gadsimta divdesmito gadu pirmās puses. Kopš 1919.gada šajā ēkā atradās Dzelzceļa virsvalde (šodien VAS “Latvijas dzelzceļš” administrācija) un Satiksmes ministrija. Pēc Otrā Pasaules kara ģerbonis tika noņemts, taču šodien ministra uzdevumā kopīgiem spēkiem tas atkal atjaunots un atklāts dienā, kad pirms 94 gadiem ievēlēts arī pirmais Latvijas prezidents Jānis Čakste.

 

Mēs kopīgi strādājam savas valsts labā, novērtējot Latvijas neatkarību kā milzu vērtību. Satiksmes nozare ir viena no Latvijas tautsaimniecības stūrakmeņiem, kas sniedz būtisku ieguldījumu valsts izaugsmē. Tāpēc, tuvojoties valsts simtgadei, ar patiesu gandarījumu atjaunojam un akcentējam tās vērtības, ar kurām lepojamies. Viens no tiem nenoliedzami ir Latvijas valsts ģerbonis. Tas reiz jau rotāja Satiksmes ministrijas ēku, taču diemžēl tā liktenis bija līdzīgs mūsu valstij, jo padomju okupācijas varas rezultātā no ēkas fasādes tika demontēts. Šis ir īstais brīdis, kad pēc septiņdesmit gadiem atjaunojam ēkas kādreizējo izskatu ar tās godājamo rotu – mūsu valsts ģerboni,” akcentē U.Augulis.

 

“”Latvijas dzelzceļš” ir dibināts gandrīz vienlaikus ar Latvijas valsti – esam bijuši cieši saistīti ar Latviju gan grūtos, gan svētku brīžos. Arī šajā ēkā esam kopā kopš pašiem valsts pirmsākumiem. Tāpēc esam īpaši gandarīti, ka varam dāvāt mūsu valstij šo simbolu – mūsu valsts ģerboni, atjaunojot to tā vēsturiskajā vietā”, pauž “Latvijas dzelzceļa” prezidents Edvīns Bērziņš.

 

Ģerboņa izgatavošanu un uzstādīšanu VAS “Latvijas dzelzceļš” apsaimniekotajā ēkā veica uzņēmums “LVS Building” sadarbībā ar mākslinieku Kirilu Panteļējevu. Ģerbonis izgatavots no polimērbetona lējuma, kas ievērojami atvieglo montāžas darbus un samazina slodzi uz ēkas fasādi.

 

Latvijas valsts ģerbonis izveidots pēc Latvijas Republikas neatkarības pasludināšanas un apstiprināts Satversmes sapulcē 1921.gadā 15.jūnijā. Tas ir radīts īpaši neatkarīgajam valstiskumam. Ģerbonis apvieno gan Latvijas nacionālā valstiskuma simboliku, gan senus vēsturisko novadu simbolus. Latvijas nacionālo valstiskumu simbolizē ģerboņa vairoga augšdaļā esošā Saule.


LZS jaunatnes nodaļa viesojās Jelgavā
Augulis: esam gatavi valsts autoceļu ziemas uzturē...

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://lzs.lv/

LZS © 1990-2021

Spied Enter