Ārvalstīs dzīvojošie Varakļānu un Rēzeknes novadu domju vēlēšanās varēs balsot pa pastu!

11. septembrī notiekošajās Varakļānu novada domes un Rēzeknes novada domes vēlēšanas varēs piedalīties arī ārvalstīs dzīvojošie vēlētāji, balsojot pa pastu, informēja Ārlietu ministrija.

Tiesības pieteikties pasta balsošanai ir Latvijas un Eiropas Savienības dalībvalstu pilsoņiem no 18 gadu vecuma, kuri vēlēšanu laikā uzturas ārvalstīs un kuriem Varakļānu novadā vai Rēzeknes novadā:

  • bija reģistrēta dzīvesvieta vismaz 90 dienas pirms vēlēšanu dienas, proti, 2021. gada 13. jūnijā;
  • vai pieder likumā noteiktajā kārtībā reģistrēts nekustamais īpašums.

Pieteikumu balsošanai pa pastu Centrālajai vēlēšanu komisijai (CVK) var iesniegt no 2. augusta līdz 12. augustam:

  • izmantojot valsts pārvaldes pakalpojumu portālā www.latvija.lv vai Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes oficiālajā tīmekļvietnē pieejamo bezmaksas elektronisko pakalpojumu;
  • izmantojot oficiālo elektronisko adresi (eAdrese);
  • nosūtot pieteikumu uz CVK e-pasta adresi Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.;
  • nosūtot pieteikumu CVK pa pastu (adrese Smilšu iela 4, Rīga, Latvija, LV-1050).

Sūtot iesniegumu pa pastu vai iesniedzot personiski, uz iesnieguma jābūt vēlētāja parakstam, savukārt sūtot iesniegumu pa e-pastu, tam jābūt parakstītam ar drošu elektronisko parakstu.

Tāpat pieteikumus balsošanai pa pastu no 2. augusta līdz 12. augustam iespējams iesniegt visās Latvijas vēstniecībās ārvalstīs, izņemot Latvijas vēstniecību Austrālijā un vēstniecību Baltkrievijā. Baltkrievijā dzīvojošie Latvijas valstspiederīgie pieteikumus balsošanai pa pastu var iesniegt konsulātā Vitebskā.

Pieteikumus šajās pārstāvniecībās varēs iesniegt klātienē, iepriekš vienojoties par apmeklējuma laiku, vai nosūtot pieteikumu pa pastu, informēja ministrijā.

Informācijas avots: LSM  ( https://ej.uz/d3mo

Ziedonis Caune: Satversmes tiesas spriedums par Oz...
Diskusijās par ģimeni, ğimenes vērtībām un ğimenes...

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://lzs.lv/

LZS © 1990-2021

Spied Enter