10.Saeimas deputāte Dace Reinika un izglītības un zinātnes ministrs Rolands Broks apmeklē Tērvetes novaduPiektdien,18.martā, 10.Saeimas deputāte Dace Reinika  un izglītības un zinātnes ministrs Rolands Broks  apmeklēja Tērvetes novadu.  Kopā ar pašvaldības vadītāju Edvīnu Upīti, domes priekšsēdētāja vietnieci Anitu Kalažu un Izglītības, kultūras un sociālo jautājumu komitejas priekšsēdētāju Initu Rozi viņi viesojās visās četrās pašvaldības izglītības iestādēs – Augstkalnes vidusskolā, Bukaišu, Tērvetes un Annas Brigaderes pamatskolā, kā arī – ar novada vadību pārrunāja aktualitātes izglītībā.
Ministrs vairākkārt uzsvēra, ka skolu tīkla plānošana un attīstība ir pašvaldības kompetencē. Runājot par pedagogu atalgojumu, ministrs norādīja, ka saskaņā ar principu „nauda seko skolēnam”, kopējais naudas apjoms atkarīgs no bērnu skaita novadā, savukārt – vienas pedagoģiskās likmes apjoms atkarīgs no skolu tīkla. Šobrīd Tērvetes novada skolās kopā mācās 400 skolēni, pedagogu atalgojums ir viens no zemākajiem valstī. R.Broks norādīja arī to, ka viens no nosacījumiem, kas tiek vērtēts atbalstam skolu mācību tehniskā nodrošinājuma iegādei, ir skolas attīstības perspektīva.
Ministrs teica, ka  skola nevar būt kā vienīgā ekonomiskā bāze, ar kuras palīdzību tiek nodrošinātas darba vietas utt, jo skolas galvenais uzdevums ir sniegt skolēnam kvalitatīvu izglītību. Līdz ar to pašvaldības atbildībā ir tas, kā veidot, plānot un attīstīt skolu tīklu, kā uzlabot izglītības piedāvājumu, lai ieguvēji būtu skolēni. Ministrs norādīja, ka skolām svarīgi ir domāt arī par telpu izmantošanu un noslogojumu pēc stundām, iesaistoties, piemēram, bezdarbnieku apmācībā, organizējot cita veida apmācības.
D.Reinika norādīja, ka šis novads ir specifisks, jo infrastruktūras ietvaros nav pilsētas, tas ir lauku reģions, līdz ar to mazo lauku skolu pastāvēšana ir salīdzinoši būtiska problēma. Pašvaldība nodrošina finansējumu izglītības iestāžu pastāvēšanai, izprotot, ka skola ir kā mazs kultūras centrs, kas nodrošina arī darba vietas. Dome piešķīrusi visiem skolēniem līdz 5.klasei brīvpusdienas, savukārt valsts nodrošina brīvpusdienas pirmklasniekiem.
Augstkalnes vidusskolā ministrs 11. un 12.klašu skolēniem  novadīja mācību stundu, stāstot par augstākās izglītības iespējām un ar to saistītajām problēmām Latvijā. R.Broks atbildēja arī uz skolēnu jautājumiem.
D.Reinika, rezumējot skolās redzēto un dzirdēto, norādīja, ka Tērvetes novada skolās strādā skolotāji – sava darba patrioti, ka pārbaudes darbu rezultāti, salīdzinot ar valsts vidējiem rādītājiem, gan  ir dažādi, bet katrā skolā ir savs virziens, ar ko skola lepojas un var rādīt padarīto. Saeimas deputāte akcentēja, ka mazo lauku skolu pastāvēšana ir tikai pašu rokās, viss atkarīgs no tā, vai gribam ko mainīt savā eksistencē.
Vizītes ietvaros ministrs un deputāte apmeklēja arī Tērvetes dabas parku un iepazinās ar projekta „Mammadaba” aktivitātēm, kura viena no sadaļām ir Izglītības un zinātnes ministrijā apstiprināta vides izglītības programma. Tā ir iespēja gan novada bērniem, gan skolēniem no visas valsts praktiski darbojoties dabā, apgūt vides izglītību, kā arī viens no veidiem, kā dažādot izglītības piedāvājumu, stiprināt skolēnu interesi par dabaszinātņu priekšmetiem un mainīt izglītības paradigmu.  


Lieldienās pirmais saskaņotais vilciena un mazbānī...
Izglītības ministrs uzsver Latvijas Studentu apvie...

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://lzs.lv/

LZS © 1990-2021

Spied Enter