Aktualitātes

2020

Latvijas Zemnieku savienības priekšsēdētāja Armanda Krauzes uzruna partijas biedriem
28.03.2020

Latvijas Zemnieku savienības biedri! Kā jau jūs esat informēti, diemžēl ārkārtas situācijas dēļ šodien 28.martā plānotais mūsu partijas kongress tiek pārcelts. Kā partijas vadītājs rosinu LZS kongresu pārcelt uz rudeni, septembra otro pusi. Tas būtu veiksmīgs brīdis dot startu pašvaldību vēlēšanu aktivitātēm. Vienlaikus varēsim izvērtēt arī Rīgas pašvaldības ārkārtas vēlēšanu rezultātus, pie nosacījuma, ja līdz tam brīdim šīs vēlēšanas būs notikušas.

Lasīt vairāk ...


LZS valde aicina izglītības ministri atmaksāt tiesāšanas izdevumus saistībā LU rektora apstiprināšanu amatā
27.03.2020

Izglītības un zinātnes ministrei Ilgai Šuplinskai būtu jāatmaksā iztērētie līdzekļi, tiesājoties ar Indriķi Muižnieku par viņa apstiprināšanu Latvijas Universitātes (LU) rektora amatā, tādējādi uzņemoties atbildību par teju gadu ilgstošo neskaidrību ap Latvijas lielākās augstskolas vadību, uzskata Latvijas Zemnieku savienības (LZS) valde.

Lasīt vairāk ...


ZZS valde aicina lemt par A.Kaimiņa atstādināšanu no Saeimas komisijas vadības un izslēgt no koalīcijas padomes
23.03.2020

Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) valde uzskata, ka Saeimas deputāta Artusa Kaimiņa rīcība, neievērojot valstī noteiktās vadlīnijas COVID-19 izplatības mazināšanai, nav savienojamas ar Saeimas komisijas vadītāja pienākumu pildīšanu un rada draudus nacionālajai drošībai.

Lasīt vairāk ...


LZS: uzņēmējdarbības atbalsta pasākumiem ārkārtas situācijā jābūt mērķtiecīgākiem un koordinētākiem (1
19.03.2020

Latvijas Zemnieku savienības (LZS) uzņēmēju padome atzinīgi vērtē valsts iestāžu un citu organizāciju aktivitātes uzņēmējdarbības vides glābšanā saistībā ar Latvijā izsludināto ārkārtas situāciju, aicinot papildus jau izskanējušajiem pasākumiem atbalstīt vēl vairākus, kas mērķtiecīgāk ļautu veicināt ekonomiskās norises valstī.

Lasīt vairāk ...


LZS aicina valdību nepieļaut Latvijas iedzīvotāju „iestrēgšanu” ārvalstīs
19.03.2020

Latvijas Zemnieku savienība (LZS) aicina valdību aktīvāk rīkoties, lai palīdzētu mūsu cilvēkiem sekmīgi un drīzākā laikā atgriezties Latvijā, tai skaitā sedzot ceļa izdevumus. LZS priekšsēdētājs Armands Krauze norāda, ka vairāki partijas valdes locekļi saņēmuši ziņas no ārvalstīs esošiem tautiešiem, kuri vēlētos ārkārtas situācijā atgriezties dzimtenē. Diemžēl tas nenotiek raiti un daudziem Eiropā un ārpus tās „iesprūdušajiem” nav pietiekami daudz līdzekļu, lai iegādātos aviobiļetes.

Lasīt vairāk ...


LZS aicina nekavējoties ieviest būtiskus darbaspēka nodokļu atvieglojumus uzņēmumiem
17.03.2020

Latvijas Zemnieku savienība (LZS) aicina valdību uz ātru un mērķtiecīgu rīcību, sniedzot tūlītēju atbalstu uzņēmējdarbībai, lai mazinātu negatīvo ietekmi uz to darbību saistībā ar valstī ieviesto ārkārtas situāciju koronovīrusa Covid-19 izplatības ierobežošanai.

Lasīt vairāk ...Apskatīt komentārus


16.03.2020

Ņemot vērā valstī izsludināto ārkārtējo situāciju Covid-19 vīrusa dēļ, Latvijas Zemnieku savienības birojs uz nenoteiktu laiku ir slēgts apmeklētājiem. Jautājumu gadījumā lūgums zvanīt uz tālruni 29220284, vai rakstīt e-pastu uz info@lzs.lv. ZZS aicina ārkārtas situācijā pārcelt Rīgas domes vēlēšanas uz vasaras beigām
13.03.2020

Zaļo un zemnieku savienība (ZZS) aicina pārcelt Rīgas domes ārkārtas vēlēšanas uz 29. augustu, ievērojot valstī izsludināto ārkārtas situāciju koronavīrusa Covid-19 izplatības ierobežošanai.

Lasīt vairāk ...


Latvijas Zemnieku savienība atceļ ikgadējo kongresu
12.03.2020

Latvijas Zemnieku savienības (LZS) valde vienojusies par partijas kongresa atcelšanu. LZS uz ikgadējo kongresu bija iecerējuši pulcēties 28. martā.

Lasīt vairāk ...


ZZS Saeimas deputāti aicina Valsts prezidentu un premjeru ieklausīties pašvaldību viedokļos par novadu reformu
05.03.2020

Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) Saeimas frakcija pēdējo mēnešu laikā ir saņēmusi vairāk nekā puses pašvaldību vēstules par administratīvi teritoriālās reformas norisi, tai skaitā reformas sagatavošanas gaitu Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā (VARAM) un izskatīšanas procesu Saeimā. Ceturtdien, 5. martā, pašvaldību vēstules pārsūtītas Valsts prezidentam un Ministru prezidentam, aicinot iepazīties ar pašvaldību iesniegtajiem viedokļiem, ievērojot novadu iedzīvotāju intereses, lai tik būtisku jautājumu, kā Latvijas administratīvi teritoriālais iedalījums, izlemtu pārdomāti, valsts attīstības un mūsu iedzīvotāju interesēs.

Lasīt vairāk ...


ZZS pauž atbalstu iedzīvotāju iniciatīvai paust viedokli par novadu reformu
04.03.2020

Ja Ministru prezidentu A.K.Kariņu balstošā koalīcija ir snaudoša, tad Latvijas tautai ir jāiedarbina traktori un jāpaceļ balss. 5. martā mums ir iespēja parādīt, kam pieder vara valstī un kuru intereses nevar klaji ignorēt.

Lasīt vairāk ...


Limbažu novads pievienosies 5.marta protesta akcijai pret Administratīvi teritoriālo reformu
04.03.2020

Neraugoties uz pašvaldību, iedzīvotāju un pat Eiropas ekspertu iebildumiem pret plānotās pašvaldību reformas formu, sasteigto un nedemokrātisko gaitu, šo ceturtdien, 2020.gada 5.martā ATR likumprojekts 2.lasījumā nonāks uz izskatīšanu un balsojumu Saeimā. Speciāli šim mērķim izveidotās Saeimas Administratīvi teritoriālās reformas komisijas “konsultācijas” Saeimā ar pašvaldībām izrādījās tikai demokrātisko izpausmju fikcija, nevis darbs ar priekšlikumu un pašvaldību argumentu vērtēšanu pēc būtības. Šāda situācija ir radījusi plašu neapmierinātību daudzu novadu iedzīvotājos, tai skaitā vietējos zemniekos un uzņēmējos, kuri vērsušies savās pašvaldībās, mudinot vietējās vietvaras pieņemt radikālākus mērus pret valdības koalīcijas patvaļu saistībā ar pašvaldību reformu un ar smago tehniku doties Rīgas virzienā.

Lasīt vairāk ...


Nobalso par Jelgavas pilsētas, Jelgavas un Ozolnieku novadu statusu saglabāšanu!
04.03.2020

Sabiedrības iniciatīvu platformā ManaBalss.lv uzsākto iniciatīvu, kurā iedzīvotāji aicināti balsot pret pašreizējo Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) likumprojektu apvienot Jelgavas pilsētu ar Jelgavas novadu un Ozolnieku novadu, atbalsta arī Jelgavas Ražotāju un tirgotāju asociācija.

Lasīt vairāk ...


ZZS aicina nevilcināt Saeimas lēmumu par OIK atcelšanu
04.03.2020

Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) Saeimas frakcija aicina Saeimu nevilcināties un lemt par uzdevumu valdībai veikt nepieciešamās darbības, lai no šā gada 17. aprīļa atceltu obligātā iepirkuma komponenti (OIK).

Lasīt vairāk ...


ZZS paziņos Rīgas domes vēlēšanu saraksta līderiZZS paziņos Rīgas domes vēlēšanu saraksta līderi
02.03.2020

Zaļo un zemnieku savienība (ZZS) pirmdien, 2. martā, iepazīstinās ar saviem uzstādījumiem Rīgas domes ārkārtas vēlēšanām un izvirzīto kandidātu galvaspilsētas domes priekšsēdētāja amatam.

Lasīt vairāk ...


Valainis: Aizdomas par krāpšanu ar OIK pusē Latvijas biogāzes staciju (LSM.LV)
19.02.2020

Ir aizdomas par krāpšanos pusē no Latvijas biogāzes stacijām, kas saņem valsts atbalstu obligātā iepirkuma komponentes (OIK) sistēmas ietvaros, intervijā Latvijas Radio sacīja Saeimas OIK sistēmas parlamentārās izmeklēšanas komisijas deputāts Viktors Valainis (Latvijas Zemnieku savienība).

Lasīt vairāk ...


Māris Tralmaks par māju apsaimniekošanu Rīgā
18.02.2020

Rīgas pilsēta ir Latvijas kultūras, biznesa un attīstības centrs, bet daudzās jomās nu jau atpaliek no kaimiņvalstu galvaspilsētām. Sākušās priekšvēlēšanu kampaņas, bet man ir bažas, ka aiz skaļajiem saukļiem neredzu politiķus ar praktisku pieredzi pašvaldības darbā, kuri spētu jau pirmajā dienā ķerties ,,vērsim pie ragiem’’ un sakārtot pašvaldības darbu. Savukārt esošā Rīgas vadība un opozīcija ar jau zināmu pieredzi demonstrē vairāk nelāgo nekā pozitīvo.

Lasīt vairāk ...


ZZS iepazīstinās ar alternatīviem secinājumiem par OIK ieviešanu
14.02.2020

Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) Saeimas frakcija ir apkopojusi secinājumus par obligātās iepirkuma komponentes (OIK) ieviešanu un tās ietekmi uz tautsaimniecību, tai skaitā izvērtējot amatpersonu atbildību, ko iesniegs kā alternatīvu vai papildinājumu OIK parlamentārās izmeklēšanas komisijas gala ziņojumam.

Lasīt vairāk ...


LZS mudina Rīgas domniekus atlikt savstarpējās ķildas un pievērsties galvaspilsētas budžeta izstrādei
11.02.2020

LZS aicina visas Rīgas domes pārstāvētās frakcijas "slāpēt tukšās ambīcijas, pārvarēt vājumu un beidzot sākt domāt par rīdzinieku labklājību un pilsētas attīstību". Tas LZS ieskatā vispirms darāms, pieņemot kvalitatīvu pilsētas pašvaldības 2020.gada budžetu.

Lasīt vairāk ...Apskatīt komentārus


03.02.2020

 

“Mēs klusējot paliekam…
Vēji šalko un mierina mūs,
Bet Tava vieta, kas bija šai dzīvē
Ir, bija un vienmēr būs…

Izsakām visdziļāko līdzjūtību Latvijas Zemnieku savienības atjaunotāja, bijušā partijas priekšsēdētāja Aivara Berķa tuviniekiem, viņu mūžībā pavadot.Latvijas Zemnieku savienības valde


Arhīvs
2020 (21)
2019 (65)2018 (102)2017 (112)
2016 (183)2015 (242)2014 (230)
2013 (128)2012 (104)2011 (306)
2010 (3)

Video

   

FotoAptauja

Vai Latvijā jāievieš e-vēlēšanas?

Nav viedokļa

Apskatīt rezultātus
Twitter

Latvijas Zemnieku sa
13:48, Mar 30
RT @Brivibas36: Jaunai nedēļai sākoties, atceries par jaunajiem noteikumiem - 2 metru savstarpējā distance ir OBLIGĀTA!
Latvijas Zemnieku sa
15:18, Mar 29
RT @udumpis: Skaitļos pat pārsteidzoši mierīga nedēļa, bet parādās jau iepriekš paredzētās nelabvēlīgās tendences. Kritiski svarīgi, lai sl…
Latvijas Zemnieku sa
15:15, Mar 29
RT @RigasDome: Lai ierobežotu COVID-19 izplatību, Rīgas pašvaldība aicina iedzīvotājus izvairīties no sabiedriskā transporta izmantošanas u…

Latvijas zemnieku savienība novados


Video arhīvs apskatāms šeit