Aktualitātes

104560

ZZS Saeimā virza likuma grozījumus minimālās pensijas palielināšanai
Apskatīt komentārus (0)


17.01.2019


Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) Saeimas frakcijas deputāti vienojušies virzīt izskatīšanai parlamentā grozījumus likumā “Par valsts pensijām”, lai nodrošinātu minimālās pensijas apmēra palielināšanu un līdz ar to uzlabotu materiālos apstākļus vairāk nekā 54 tūkstošiem senioru.

 

Gan Eiropas Komisija, gan Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācija (OECD) pērn nāca klajā ar vērtējumu par Latvijas pensiju sistēmu. Tika norādīts, ka nabadzības riskam pakļauto senioru īpatsvars Latvijā ir liels (vidēji 43.1%) un pieaug, aicinot meklēt jaunus, mērķtiecīgākus risinājumus, akcentē ZZS Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Uldis Augulis.

 

Jau 12. Saeimas laikā ZZS rosināja un atbalstīja virkni pasākumu – straujāku pensiju indeksāciju un piemaksas pie pensijām, kas palielināja senioru ienākumus, tomēr mazo pensiju saņēmējiem joprojām situācija ir smaga. 

 

ZZS Saeimas frakcijas deputāti rosina no likuma “Par valsts pensijām” izslēgt normu, ka vecuma pensijas apmērs nedrīkst būt mazāks par Ministru kabineta noteikto minimālo vecuma pensiju. Tā vietā likumā piedāvāts minimālo valsts vecuma pensiju noteikt 50% apmērā no valstī noteiktās minimālās algas. Tā šogad ir 430 euro mēnesī.

 

Starpību no personai piešķirtās valsts vecuma pensijas apmēra līdz minimālai valsts vecuma pensijai būtu jāsedz no valsts pamatbudžeta.

 

Lai minētās izmaiņas likumā stātos spēkā no 2019. gada septembra, Labklājības ministrijai līdz šā gada 1. jūlijam plānots uzdot veikt aprēķinus par valstī noteiktā minimālās valsts vecuma pensijas pārrēķinu un iesniegt tos Ministru kabinetam.

 

Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras dati liecina, ka pērn novembrī vecuma pensijas bija piešķirtas 453 256 personām. 54 139 senioriem pensijas apmērs bija mazāks par pusi no minimālās algas.

 

Teju visas politiskās partijas pirms 13. Saeimas vēlēšanām solīja dažādus atbalsta pasākumus, lai uzlabotu senioru materiālo nodrošinātību, tomēr jaunveidojamās valdības deklarācijas projektā šīs apņemšanās nav atrodamas. Līdz ar to ZZS aicina Saeimas deputātus būt atbildīgiem un pildīt senioriem dotos solījumus, palielinot minimālās pensijas apmēru līdz cienīgam līmenim.


      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHAVideo

  

FotoAptauja

Vai Latvijā jāievieš e-vēlēšanas?

Nav viedokļa

Apskatīt rezultātus
Twitter

Latvijas Zemnieku sa
14:37, Jun 11
Novadu kartes pārzīmēšanā vairojas šķēršļi - https://t.co/uI9CUxq9HN via @nralv
Latvijas Zemnieku sa
14:36, Jun 11
Pārprasta tiesiskuma sardzē jeb Vai Saeimai ir daļa gar pašvaldību atkritumiem? https://t.co/U9WQBXjEBp
Latvijas Zemnieku sa
14:35, Jun 11
Līdz 13. jūnijam var pieteikties konferencei Rīgā "Latvijas teritoriju attīstības izaicinājumi" https://t.co/YvUkJ4RNIT via @lps_lv

Latvijas zemnieku savienība novados


Video arhīvs apskatāms šeit