Aktualitātes

103898

ZZS: jaunās politikas sludinātāji valdības veidošanas sarunās aizmirst par saviem solījumiem mazināt ministru skaitu
Apskatīt komentārus (0)


07.01.2019


Jaunās politiskās partijas, iesaistoties jaunas valdības veidošanā, jau pašā sākumā nodevušas savus iepriekš plaši deklarētos principus un vēlētājiem dotos solījumus par “efektīvas un kompaktas” valdības nepieciešamību, uzskata Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) valdes priekšsēdētājs Armands Krauze.

Jaunā konservatīvā partija pirms 13.Saeimas vēlēšanām solīja ministriju apvienošanu: esošo 13 ministriju vietā izveidojot astoņas spēcīgas ministrijas, savukārt “KPV.LV” līderis A.Kaimiņš aizstāvēja efektīvas un rīcībspējīgas valdības nepieciešamību, kas sastāvētu no sešiem ministriem un premjerministra, kā arī aicināja mainīt valsts pārvaldes modeli, izveidojot sekretariātus konkrētu uzdevumu izpildei.

Sarunās par “Jaunās Vienotības” pārstāvja K.Kariņa valdības izveidošanu ne Jaunā konservatīvā partija, ne “KPV.LV” nav uzstājušas uz iepriekš deklarētajiem principiem par valdības locekļu un līdz ar to ministriju skaita samazināšanu, tā vietā atbalstot līdzšinējo valdības modeli ar 13 ministriem un premjerministru.

“Šāda atkāpšanās no principiem par labu iespējai iegūt amatus valdībā liek ar bažām raudzīties uz to, kā partijas, kuras sludināja jaunu politiku un stingrus darbības principus, spēs izpildīt citus sabiedrībai iepriekš dotos solījumus, piemēram, tik aktuālo jautājumu par obligātās iepirkuma komponentes likvidēšanu jau no šā gada vai plāna 3x500 realizāciju,” norāda A.Krauze.

ZZS cer, ka Jaunā konservatīvā partija un “KPV.LV” līderis A.Kaimiņš tomēr pieturēsies pie iepriekš deklarētajiem principiem, un, turpinoties sarunām par jaunas valdības veidošanu, vilks nevis jaunas “sarkanās līnijas”, bet pildīs savas apņemšanās un nepievils tos vēlētājus, kuri paļāvās uz solījumiem par jaunām vēsmām Latvijas politikā.

 


      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHAVideo

  

FotoAptauja

Vai Latvijā jāievieš e-vēlēšanas?

Nav viedokļa

Apskatīt rezultātus
Twitter

Latvijas Zemnieku sa
14:37, Jun 11
Novadu kartes pārzīmēšanā vairojas šķēršļi - https://t.co/uI9CUxq9HN via @nralv
Latvijas Zemnieku sa
14:36, Jun 11
Pārprasta tiesiskuma sardzē jeb Vai Saeimai ir daļa gar pašvaldību atkritumiem? https://t.co/U9WQBXjEBp
Latvijas Zemnieku sa
14:35, Jun 11
Līdz 13. jūnijam var pieteikties konferencei Rīgā "Latvijas teritoriju attīstības izaicinājumi" https://t.co/YvUkJ4RNIT via @lps_lv

Latvijas zemnieku savienība novados


Video arhīvs apskatāms šeit