Aktualitātes

110728

ZZS aicina nevilcināt Saeimas lēmumu par OIK atcelšanu
Apskatīt komentārus (0)


04.03.2020


Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) Saeimas frakcija aicina Saeimu nevilcināties un lemt par uzdevumu valdībai veikt nepieciešamās darbības, lai no šā gada 17. aprīļa atceltu obligātā iepirkuma komponenti (OIK).

Attiecīgu lēmumprojektu ZZS Saeimas frakcija virzīja jau 27. februāra parlamenta sēdē, tomēr, izsludinot tās pārtraukumu līdz 5. martam, tas nav izskatīts.

ZZS Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Uldis Augulis atgādina, ka jau vairāk nekā pirms gada, 2019. gada 10. janvārī, Saeima aicināja Ekonomikas ministriju steidzami izstrādāt tiesību aktus OIK atcelšanai no 2019. gada 31. marta ar mērķi samazināt elektroenerģijas izmaksas visiem Latvijas patērētājiem. „Šis teju vienbalsīgais parlamenta lēmums joprojām nav izpildīts. Tagad arī parlamentārās izmeklēšanas komisija pēc deviņu mēnešu darba ir atzinusi, ka OIK ir nekavējoties jāatceļ, tāpēc ceram uz kolēģu godprātību, lai beidzot panāktu, ka iedzīvotāji un uzņēmēji nepārmaksā par patērēto elektroenerģiju,” uzsver ZZS Saeimas frakcijas vadītājs.

Parlamentārās izmeklēšanas komisija ir secinājusi, ka, “OIK afēra ir saistīta ar valsts pārvaldes aparāta apzinātu rīcību aplama tiesiskā regulējuma ietvaros, zinot, kādas potenciālas sekas tas radīs. Šāda rīcība ir pretēja sabiedrības interesēm un demokrātiskas valsts tiesību principiem”.Gan parlamentārās izmeklēšanas komisija, gan viens no tās deputātiem Viktors Valainis savā atsevišķajā viedoklī norāda, ka OIK sistēma nav bijusi atbilstoša Latvijas tautsaimniecības interesēm, tostarp, radījusi nepamatoti augstus maksājumus Latvijas iedzīvotājiem un uzņēmējiem. Vienlaikus atbildīgās institūcijas nav spējušas nodrošināt nepieciešamo kontroli pār atjaunojamo energoresursu ražotājiem, tāpēc OIK sistēmas ietvaros atbalsts nav sasniedzis savu mērķi.

Parlamentārās izmeklēšanas komisijas secinājumi atkārtoti apliecina nepieciešamību izbeigt nepamatotu OIK maksājumu piemērošanu Latvijas mājsaimniecībām un uzņēmumiem, tāpēc ZZS aicina nevilcināties un pieņemt lēmumu par OIK atcelšanu, uzdodot Ministru prezidentam veikt nepieciešamās darbības.


      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHAVideo

   

FotoAptauja

Vai Latvijā jāievieš e-vēlēšanas?

Nav viedokļa

Apskatīt rezultātus
Twitter

Latvijas Zemnieku sa
15:41, Mar 11
RT @ltvzinas: Viktors Valainis: Es domāju, ka noteikti izmaiņas ir gaidāmas. Dažas protesta akcijas jau ir devušas savu rezultātu. [..] Izp…
Latvijas Zemnieku sa
15:36, Mar 11
RT @LVceli:
Latvijas Zemnieku sa
15:35, Mar 11
RT @puarolv: Šuplinskai jauna „bezkompromisa tiesiskuma" ideja – mainīt likumu un slēpt augstskolu padomju locekļu ienākumus un īpašumus ht…

Latvijas zemnieku savienība novados


Video arhīvs apskatāms šeit