Aktualitātes

81601

ZM 2018. gada budžets – lauksaimnieciskās ražošanas attīstībai un pārtikas drošuma uzraudzībai
Apskatīt komentārus (0)


10.10.2017


Otrdien, 10.oktobrī, valdība apstiprināja 2018. gada valsts budžeta likumprojektu. Zemkopības ministrijas nākamā gada budžets ir 667,8 miljoni eiro (579,1 miljons eiro – ES fondi attīstībai, 88,7 miljoni eiro – pamatfunkciju īstenošanai).

 

“Zemkopības ministrijas 2018. gada budžetā liels uzsvars ir likts uz lauksaimniecības, zivsaimniecības un meža nozares attīstību, jo tieši ražošana lauku apvidos nodrošina iedzīvotājus ar darba vietām un ienākumiem. Ne mazāk svarīga prioritāte būs pārtikas drošuma un kvalitātes, kā arī dzīvnieku veselības un labturības uzraudzība. Visbeidzot, no nākama gada līdz 5 procentiem tiks samazināts PVN Latvijai raksturīgiem augļiem, dārzeņiem un ogām, kā rezultātā Latvijā pieaugs Latvijā audzēto dārzeņu, augļu un ogu patēriņš un samazināsies nelegālās tirdzniecības apjomi,” uzsver zemkopības ministrs Jānis Dūklavs.

 

Zemkopības ministrijas pārziņā esošo nozaru uzņēmējdarbības attīstībai no valsts budžeta 2018. gadā paredzēti 599,5 miljoni eiro, kas tiks ieguldīti lauksaimniecības un lauku attīstības projektu īstenošanā, zivsaimniecībā un pārtikas ražošanā, mežsaimniecībā u.c. Pārtikas un dzīvnieku barības nekaitīguma, pārtikas higiēnas un kvalitātes, kā arī dzīvnieku veselības labturības un aizsardzības nodrošināšanai 2018. gadā – 19 miljoni eiro. Lauksaimnieciskās un saistīto izglītības programmu attīstībai tiks veltīti 10,7 miljoni eiro. Dabas resursu ilgtspējības saglabāšanai – zivju resursu atjaunošanai, augošu koku krājas pieaugumam u.c. – paredzēti 30,2 miljoni eiro. Savukārt nozaru pārvaldībai, starptautiskajai sadarbībai un lauksaimniecības, zivsaimniecības, mežsaimniecības un lauku attīstības interešu pārstāvībai paredzēti 8,4 miljoni eiro.

 

Papildus no valsts budžeta Zemkopības  ministrija 2018. gadā ieplānoti 5,24 miljoni eiro, kas tiks ieguldīti  meža ugunsgrēku dzēšanas automašīnu iegādei, zemāko algu celšanai LLU  mācībspēkiem un PVN samazināšanai dārzeņiem, augļiem un ogām. Ieviešot  samazināto 5% likmi Latvijai raksturīgiem augļiem, dārzeņiem un ogām,  valstī mazināsies uzņēmēju darbošanās ēnu ekonomikā, palielināsies  legālajā tirgū strādājošo lauksaimnieku konkurētspēja. Augļu, ogu un  dārzeņu tirdzniecība pieaugs par 20%, Latvijā audzēto augļu, ogu un  dārzeņu patēriņš palielināsies par 2,3%, savukārt vidējais augļu, ogu un  dārzeņu cenu samazinājums varētu sasniegt 6,7 procentus. Izmantojot  papildu finansējumu 2018. gadā, Valsts meža dienests (VMD) uzlabos meža  ugunsapsardzību un varēs operatīvāk likvidēt meža ugunsgrēkus,  izdegušajām meža platībām samazinoties par 460 ha, kā rezultātā  samazināsies meža ugunsgrēku nodarītais posts tautsaimniecībai un dabas  vērtībām. Pedagogu darba samaksas reformas LLU finansējums dos iespēju  palielināt zemākās algas, kā rezultātā pieaugs LLU studijās iegūto  zināšanu un praktisko iemaņu kvalitāte.


      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHAVideo

  

FotoAptauja

Vai Latvijā jāievieš e-vēlēšanas?

Nav viedokļa

Apskatīt rezultātus


Twitter

Latvijas Zemnieku sa
12:45, Sep 06
Nodibināta Latvijas Zemnieku savienības nodaļa Apvienotajā Karalistē https://t.co/qyFW9gxvTt
Latvijas Zemnieku sa
14:52, Aug 10
RT @Finmin: Latvija ir saņēmusi un izmantojusi visu 2007. – 2013. gada plānošanas perioda #ESfondi finansējumu! Uzzini vairāk šeit: https:/…
Latvijas Zemnieku sa
14:44, Aug 10
RT @ltvzinas: Šorīt @RitaPanorama, klātesot partiju deleģētajiem cilvēkiem, tika izlozēta secība, kādā 13. Saeimas vēlēšanās startējošie po…

Latvijas zemnieku savienība novados


Video arhīvs apskatāms šeit