Aktualitātes

80530

LZS aicina Kučinski Latgalē izsludināt ārkārtas situāciju
Apskatīt komentārus (0)


28.08.2017


Latvijas Zemnieku savienība (LZS) aicina Ministru prezidentu Māri Kučinski (ZZS) atbalstīt ārkārtas situācijas izsludināšanu lielo lietavu radīto seku skartajos Latgales lauku reģionos, aģentūrai LETA sacīja LZS priekšsēdētājs Augusts Brigmanis.

LZS par šādu pozīciju vienojies pēc zemkopības ministra Jāņa Dūklava (LZS/ZZS) un satiksmes ministra Ulda Auguļa (LZS/ZZS) redzējuma uzklausīšanas par situāciju Latgalē. Tāpēc politiskais spēks aicina Kučinski ņemt vērā Latgales zemnieku, pašvaldību vadītāju un iedzīvotāju aicinājumu un šodien kopīgajā sapulcē ar iesaistītajām pusēm paust atbalstu ārkārtas situācijas izsludināšanai lielo lietavu radīto seku skarto Latgales novadu lauku teritorijās.

LZS arī aicina šo jautājumu nekavējoši izskatīt otrdien, 29.augustā, paredzētajā valdības sēdē.

LZS ir viena no divām Zaļo un zemnieku savienību veidojošajām pamatpartijām. Kučinskis ir ZZS virzīts Ministru prezidents.

Kā ziņots, valdība esot apņēmības pilna palīdzēt un tikt galā ar Latgales plūdu sekām. Kučinskis šorīt intervijā LNT raidījumā "900 sekundes" uzsvēra, ka pašlaik svarīgākais ir apzināt veidus, kā un cik ātrā veidā valdība var palīdzēt.

Tādēļ premjers ir lūdzis Latgales pašvaldību vadītājus sagatavot visu nepieciešamo informāciju, lai valdība varētu pieņemt lēmumu. Viņš atgādināja, ka plūdu skartās Latgales pašvaldības jau ir apmeklējuši zemkopības, satiksmes, kā arī vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministri. Šodien ar pašvaldību vadītājiem Latgalē tiksies arī Kučinskis.

Viņš norādīja, ka budžetā naudas šādām ārkārtas situācijām ir pietiekami. "Es varu apliecināt, ka priekš šādiem gadījumiem naudas ir pietiekami un nebūs vilcināšanās ar līdzekļu piešķiršanu," sacīja valdības vadītājs, aptuvenus kompensāciju un nepieciešamo līdzekļu apjomus gan neminot.

Savukārt uz jautājumu, vai reģionā varētu izsludināt ārkārtas situāciju, premjers norādīja, ka "tas vairāk ir juridisks jēdziens". Viņaprāt, pagaidām ārkārtas situācijas izsludināšana nevarētu palīdzēt vairāk. Formalitātes nekavēs līdzekļu operatīvu piešķiršanu, piebilda Kučinskis.

Jau vēstīts, ka Kučinskis, kā arī vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Kaspars Gerhards (VL-TB/LNNK) šodien dosies uz Līvāniem, kur tiksies ar Latgales reģiona pašvaldību vadītājiem, lai apspriestu situāciju, kāda radusies reģionā pēc pagājušajā nedēļā piedzīvotajām lietavām.

24.augusta vakarā Latgalē beidzās lietavas, kuru nokrišņu daudzums pēc Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra datiem Rēzeknes novērojumu stacijā 32 stundās sasniedza 159 milimetrus jeb 229% no augusta normas. Tāpat tiek minēts, ka daudzviet Latvijas austrumu pierobežā kopējais nokrišņu daudzums ir bijis vēl lielāks.

Rezultātā ir cietuši vairāki reģionam nozīmīgi ceļi, kā arī dzīvojamās mājas un lauksaimniecības sējumi.


      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHAVideo

  

FotoAptauja

Vai Latvijā jāievieš e-vēlēšanas?

Nav viedokļa

Apskatīt rezultātus


Twitter

Latvijas Zemnieku sa
16:07, May 25
Šodien @RIGATV24 plkst.17 @presesklubs piedalīsies @ZZS_ valdes priekšsēdētājs @ArmandsKrauze
Latvijas Zemnieku sa
16:04, May 25
RT @Zemkopibas_min: Zemkopības min. Jānis Dūklavs un @LAD_Latvija tūrisma forumā Silenē stāsta par atbalstu lauku tūrismam - no 18.jūnija L…
Latvijas Zemnieku sa
13:27, May 25
RT @DanaReiznieceOz: @IngaSpringe @EM_gov_lv Pavļuts gribēja, bet nesanāca. Grūti, bet 2015.g. mums ar @PTACgovLV izdevās likuma grozījumie…

Latvijas zemnieku savienība novados


Video arhīvs apskatāms šeit