Aktualitātes

103897

Latvijas Zemnieku savienība ir pret mehānisku pašvaldību skaita samazināšanu
Apskatīt komentārus (0)


10.01.2019


Trešdien, 9. janvārī, notika Latvijas Zemnieku savienības (LZS) valdes sēde, kurā tika skatīts jautājums par administratīvi teritoriālo reformu, kura, veidojot Krišjāņa Kariņa valdību, ir izvirzīta kā viena no prioritātēm. Par atbildīgo ministru izraudzītais Juris Pūce ir publiski paudis apņemšanos samazināt pašvaldību skaitu vismaz uz pusi.

“Mehāniska pašvaldību skaita samazināšana nedrīkst būt pašmērķis un tā nav nekāda reforma. Prakse “griezt”, “samazināt” bez funkcionāla izvērtējuma noved pie sekām, ka iedzīvotājam netiek sniegts kvalitatīvs pakalpojums, vai tas netiek sniegts vispār,” norāda LZS priekšsēdētājs Augusts Brigmanis

LZS valdes locekļi ir vienisprātis, ka jebkurai Administratīvi teritoriālā reformai ir jābalstās uz daudzpusīgu ekonomisku analīzi, iedzīvotāju viedokļa uzklausīšanu un tikai ar pavēļu došanu no augšas un mehānisku pieeju reformas īstenošanā, tā ir lemta neveiksmei un iedzīvotāju dzīves līmeņa pasliktināšanai reģionos.

Pašvaldības savas funkcijas īsteno savu iedzīvotāju labā, uz vietas vislabāk redzot, kādi pakalpojumi iedzīvotājiem ir nepieciešami. Pēc pēdējām sabiedrības aptaujām ir skaidri redzams, ka uzticība pašvaldībām ir ļoti augsta, tāpēc šādi paziņojumi nav atbalstāmi.


      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHAVideo

  

FotoAptauja

Vai Latvijā jāievieš e-vēlēšanas?

Nav viedokļa

Apskatīt rezultātus
Twitter

Latvijas Zemnieku sa
09:30, May 21
RT @DelfiLV 'Par ko balsot Eiropā?'— atbild Zaļo un Zemnieku savienība. Pilns ieraksts https://t.co/2z4C0hG2Jk
Latvijas Zemnieku sa
14:59, May 09
RT @ZZS_: RT @DelfiLV 'Delfi TV ar Jāni Domburu' – 10.maijā pulksten 13 tiešraidē atbildēs Juris Jansons https://t.co/cLX7eNZ8Jf
Latvijas Zemnieku sa
14:58, May 09
RT @Biedriba_LOSP: Meža īpašnieki aicināti pieteikties konkursam “Sakoptākais mežs 2019” https://t.co/XG5ergXlP0

Latvijas zemnieku savienība novados


Video arhīvs apskatāms šeit