Aktualitātes

106110

Latvijas Zemnieku savienība aicina visos Latvijas novados organizēt iedzīvotāju aptaujas
Apskatīt komentārus (0)


30.04.2019


Lai noskaidrotu iedzīvotāju viedokli par iespējamo Latvijas novadu administratīvo teritoriju maiņu, ko sagatavojusi Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija, Latvijas Zemnieku savienības (LZS) priekšsēdētājs Armands Krauze aicina nevalstiskās organizācijas un pašvaldības visā Latvijā savos novados organizēt iedzīvotāju aptaujas par līdzšinējo reformas piedāvājumu, ievērojot likumā par pašvaldībām dotās tiesības, tādējādi apspriešanā iesaistot visu sabiedrību.

“Administratīvi teritoriālās reformas vai, precīzāk - “novadu robežu maiņas” apspriešanā ir jāiesaista visa sabiedrība un jāļauj iedzīvotājiem brīvi paust par to savus uzskatus. Robežu maiņa ietekmēs lielākās daļas Latvijas iedzīvotāju dzīves, tāpēc ir nepieņemami, ka vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce šādu nepārdomātu reformu grasās realizēt vienpersoniski, nerēķinoties ar sabiedrības viedokli, par ko liecina viņa lēmums apturēt Ikšķiles novada pašvaldības lēmumu par iedzīvotāju aptaujas rīkošanu saistībā ar iespējamo novada pievienošanu citai administratīvai teritorijai,” uzsver LZS priekšsēdētājs A.Krauze.

“Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas vēlme ierobežot sabiedrības iesaisti, īstenojot administratīvi teritoriālo reformu, neatbilst Satversmē nostiprinātajiem demokrātijas principiem attiecībā uz vārda un izpausmes brīvību. Iedzīvotāju aptauja ir demokrātisks ceļš, kā noskaidrot katra novada iedzīvotāju attieksmi un viedokli par reformas piedāvājumu,” norāda A.Krauze.

Pēc Krauzes domām administratīvi teritoriālā reforma ir lemta neveiksmei, ja netiek uzklausīti un iesaistīti iedzīvotāji. Reforma ir jānotiek atbilstoši Latvijas Republikas Satversmei un Eiropas pašvaldību hartai.


Informāciju sagatavoja:
LZS birojs
tālr.: 67323628
e-pasts: info@lzs.lv


      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHAVideo

  

FotoAptauja

Vai Latvijā jāievieš e-vēlēšanas?

Nav viedokļa

Apskatīt rezultātus
Twitter

Latvijas Zemnieku sa
14:37, Jun 11
Novadu kartes pārzīmēšanā vairojas šķēršļi - https://t.co/uI9CUxq9HN via @nralv
Latvijas Zemnieku sa
14:36, Jun 11
Pārprasta tiesiskuma sardzē jeb Vai Saeimai ir daļa gar pašvaldību atkritumiem? https://t.co/U9WQBXjEBp
Latvijas Zemnieku sa
14:35, Jun 11
Līdz 13. jūnijam var pieteikties konferencei Rīgā "Latvijas teritoriju attīstības izaicinājumi" https://t.co/YvUkJ4RNIT via @lps_lv

Latvijas zemnieku savienība novados


Video arhīvs apskatāms šeit