Aktualitātes

106110

Latvijas Zemnieku savienība aicina visos Latvijas novados organizēt iedzīvotāju aptaujas
Apskatīt komentārus (0)


30.04.2019


Lai noskaidrotu iedzīvotāju viedokli par iespējamo Latvijas novadu administratīvo teritoriju maiņu, ko sagatavojusi Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija, Latvijas Zemnieku savienības (LZS) priekšsēdētājs Armands Krauze aicina nevalstiskās organizācijas un pašvaldības visā Latvijā savos novados organizēt iedzīvotāju aptaujas par līdzšinējo reformas piedāvājumu, ievērojot likumā par pašvaldībām dotās tiesības, tādējādi apspriešanā iesaistot visu sabiedrību.

“Administratīvi teritoriālās reformas vai, precīzāk - “novadu robežu maiņas” apspriešanā ir jāiesaista visa sabiedrība un jāļauj iedzīvotājiem brīvi paust par to savus uzskatus. Robežu maiņa ietekmēs lielākās daļas Latvijas iedzīvotāju dzīves, tāpēc ir nepieņemami, ka vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce šādu nepārdomātu reformu grasās realizēt vienpersoniski, nerēķinoties ar sabiedrības viedokli, par ko liecina viņa lēmums apturēt Ikšķiles novada pašvaldības lēmumu par iedzīvotāju aptaujas rīkošanu saistībā ar iespējamo novada pievienošanu citai administratīvai teritorijai,” uzsver LZS priekšsēdētājs A.Krauze.

“Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas vēlme ierobežot sabiedrības iesaisti, īstenojot administratīvi teritoriālo reformu, neatbilst Satversmē nostiprinātajiem demokrātijas principiem attiecībā uz vārda un izpausmes brīvību. Iedzīvotāju aptauja ir demokrātisks ceļš, kā noskaidrot katra novada iedzīvotāju attieksmi un viedokli par reformas piedāvājumu,” norāda A.Krauze.

Pēc Krauzes domām administratīvi teritoriālā reforma ir lemta neveiksmei, ja netiek uzklausīti un iesaistīti iedzīvotāji. Reforma ir jānotiek atbilstoši Latvijas Republikas Satversmei un Eiropas pašvaldību hartai.


Informāciju sagatavoja:
LZS birojs
tālr.: 67323628
e-pasts: info@lzs.lv


      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHAVideo

  

FotoAptauja

Vai Latvijā jāievieš e-vēlēšanas?

Nav viedokļa

Apskatīt rezultātus
Twitter

Latvijas Zemnieku sa
14:59, May 09
RT @ZZS_: RT @DelfiLV 'Delfi TV ar Jāni Domburu' – 10.maijā pulksten 13 tiešraidē atbildēs Juris Jansons https://t.co/cLX7eNZ8Jf
Latvijas Zemnieku sa
14:58, May 09
RT @Biedriba_LOSP: Meža īpašnieki aicināti pieteikties konkursam “Sakoptākais mežs 2019” https://t.co/XG5ergXlP0
Latvijas Zemnieku sa
12:06, May 09
@Bordans Bordāna kungs, kā ar jūsu paša partijas priekšvēlēšanu solījumiem? Cik daudz cilvēkus priekšvēlēšanu laikā… https://t.co/5HeGVKzpg4

Latvijas zemnieku savienība novados


Video arhīvs apskatāms šeit