Aktualitātes

107053

Kučinskis: Neatlaižot Nemiro, arī citi ministri uzņēmumu padomēs saliks «savējos»
Apskatīt komentārus (1)


28.06.2019


Sekojot ekonomikas ministra Ralfa Nemiro ("KPV LV") "Latvenergo" padomes atlaišanas piemēram, arī citi ministri valsts uzņēmumu padomēs saliks "savus" cilvēkus, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta panorāma" teica bijušais premjers, Saeimas opozīcijas deputāts Māris Kučinskis.

Viņš intervijā teica, ka arī "citi ministri skatās" un "parazītiņi ausī čukst, ka jāliek savējie".


Kučinskis uzsvēra, ka Nemiro rīcība ir augstākā mērā absurda un, viņaprāt, premjeram ministrs būtu jāatlaiž.


"Ja grib saglabāt standartus, par ko Latvija parakstījās, iestājoties OECD, likumdošanu, kas stingri noteikusi padomju, valžu robežas.


(..) Ja to neizdarīs, jāgaida nākamā padome," teica Kučinskis.


KONTEKSTS:


19. jūnijā atcelta valsts AS "Latvenergo" padome. Ekonomikas ministrs Nemiro par iemeslu minēja neapmierinātību ar līdzšinējās padomes kūtrumu jaunu tirgu iekarošanā un elektroenerģijas sadales tarifu samazināšanā.


Atlaistās padomes vietā iecelta pagaidu padome, kuras sastāvā ir ekonomikas ministra padomnieks Pāvels Rebenoks, ministra biroja vadītāja Inese Kublicka, Vēja enerģijas asociācijas valdes loceklis Kristaps Stepanovs, AS "Rigensis Bank" valdes loceklis Renārs Degro un Artūrs Šnoriņš. Rebenoks iecelts par uzņēmuma padomes priekšsēdētāju, bet Degro - par padomes priekšsēdētāja vietnieku.


Premjers Krišjānis Kariņš ("Jaunā Vienotība") pagājušās trešdienas vakarā paziņoja, ka lēmums par "Latvenergo" padomes maiņu ir nepārdomāts un sasteigts, kā arī neatbilst labas pārvaldības principiem. Ministru prezidents pieprasījis ministram skaidrojumus. Tikmēr Nemiro ceturtdien intervijā Latvijas Radio teica, ka šāds lēmums pieņemts, pamatojoties uz dienesta ziņojumu. To gatavojis un iesniedzis "Latvenergo" valsts kapitāldaļu turētāja pārstāvis EM valsts sekretārs Ēriks Eglītis. 


      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHAVideo

  

FotoAptauja

Vai Latvijā jāievieš e-vēlēšanas?

Nav viedokļa

Apskatīt rezultātus
Twitter

Latvijas Zemnieku sa
20:50, Nov 14
RT @BensLatkovskis: Vispār, nafig to fakino opozīciju. Lai tinās un netraucē ballīti. Lai dzīvo 15.maijs un mūsu Tēvzemes vienotība iekš se…
Latvijas Zemnieku sa
20:09, Nov 14
RT @elitaveidemane: koalīcija tomēr ir gudrāka, nekā pirms tam domāju: tā aizbāza muti opozīcijai tieši tajā brīdī, kad vajadzēja sākt deba…
Latvijas Zemnieku sa
20:02, Nov 14
RT @uldisaugulis: Koalīcija samazina debašu laiku līdz 1 minūtei, jo steidzīgi jāpiešķir nauda pašiem sev! Ar skaļiem paziņojumiem par soli…

Latvijas zemnieku savienība novados


Video arhīvs apskatāms šeit