Aktualitātes

107251

Krauze: Šuplinskas rīcība vērtējama kā pretvalstiska darbība
Apskatīt komentārus (0)


12.07.2019


Izglītības un zinātnes ministres Ilgas Šuplinskas paustais par Latvijas Universitātes (LU) rektora vēlēšanu procedūru pirms kompetento iestāžu atzinuma saņemšanas ir “kārtējā prettiesiskā rīcība” no Jaunās Konservatīvās partijas (JKP) ministru puses, uzskata Zaļo un zemnieku savienības valdes loceklis Armands Krauze.

Politiķis norādīja, par situācijas prettiesiskumu liecinot tas, ka ministre “bez pamatojuma un bez situācijas analīzes iznāk ar populistisku paziņojumu, kas grauj valsts tēlu, jo runa ir par galveno valsts augstskolu, kurai seko līdzi starptautiskie sadarbības partneri”. ZZS valdes loceklis uzskata, ka ministrei par attiecīgiem izteikumiem ir jādemisionē.

Krauze akcentē, ka Šuplinska šajā jautājuma esot izteikusies “bez juridiskā pamatojuma un pamatojoties tikai uz politiskajiem argumentiem”. Latvijas valsts tēla graušana vērtējama kā pretvalstiska darbība, tāpat runa ir par nepieļaujamu “uzbrukumu universitāšu neatkarībai”.

Vaicāts par publiski izskanējušo kritiku par to, kā tika noteikts rezultāts pirmajā balsošanas reizē par LU rektoru, Krauze, norādīja, ka ministri nevar balstīties tikai uz publiskiem izteikumiem un “saklausīties un izplatīt baumas”, jo viņiem vispirms ir jāsaņem atbilstošs atzinums no kompetentajām institūcijām.

Taujāts, kas būtu jādara, ja kompetento iestāžu atzinumā tiktu secināts, ka ir pieļauti kādi pārkāpumi, Krauze norādīja, ka tad būtu jāvērtē, vai tie ir būtiski vai nelieli. Politiķis arī norādīja, ka šis neesot pirmais “prettiesiskas solis” no JKP ministru puses, un minēja arī kādu citu gadījumu, kas noticis agrāk.

Izglītības un zinātnes ministrija, visticamāk, līdzšinējo rektoru Indriķi Muižnieku amatā neapstiprinās, 11.jūlijā vēstīja “TV3” ziņas.

Šuplinska nav steigusi valdībā virzīt rīkojuma projektu par Muižnieka apstiprināšanu amatā, tā vietā sākot pārbaudi par rektora vēlēšanu kārtības atbilstību normatīvo aktu prasībām. Lai arī oficiāli par pārbaudes rezultātiem tiks paziņots 17.jūlijā, jau šobrīd esot skaidrs, ka Muižnieks par rektoru ievēlēts pārkāpjot normatīvo aktu prasībās. “Ja jautājat, vai procedūrā ir bijuši pārkāpumi? Tad tie ir un pēc 17.jūlija varēšu pateikt kādi,” norādījusi Šuplinska.


      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHAVideo

  

FotoAptauja

Vai Latvijā jāievieš e-vēlēšanas?

Nav viedokļa

Apskatīt rezultātus
Twitter

Latvijas Zemnieku sa
14:40, Jan 23
RT @EdgarsPutra: @Mikipele6 @normundsbergs @uldisaugulis Vai SM ir vērtējusi valsts dzelceļa adminstrācijas lietderību? Iepriekš tās reorga…
Latvijas Zemnieku sa
14:04, Jan 23
RT @DLiepins: Šveicē ar 8,57 miljoniem iedzīvotāju ir nepieciešams savākt 50000 parakstus referenduma organizēšanai, bet Latvijā ar nepilni…
Latvijas Zemnieku sa
14:03, Jan 23
RT @DSLatvijai: Bordāna kārtējā vēršanās pret Valsts Drošības Dienestu ir revanšisms par Juraša krimināllietu un centieni sev uztaisīt lētu…

Latvijas zemnieku savienība novados


Video arhīvs apskatāms šeit