Aktualitātes

86713

Ķīnā prezentē un piedāvā Latvijas tranzīta iespējas, modernus loģistikas risinājumus, prognozējamību un drošību
Apskatīt komentārus (6)


20.06.2018


Latvija ierindojas starp pirmrindniekiem vairākās jomās: gan aviācijā, gan dzelzceļa pārvadājumos, gan loģistikas pakalpojumu sniegšanā, tā vakar, 19.jūnijā Ķīnā, uzstājoties starptautiskā konferencē “Pasaules transporta konvencija” (WTC – World Transport Convention), uzsvēra satiksmes ministrs Uldis Augulis.

Viņš norādīja, ka transporta sektora attīstība ir viena no Latvijas prioritātēm un vistiešākajā veidā veicina Latvijas ekonomikas izaugsmi. U. Augulis pauda pārliecību, ka mūsu valstī attīstās droši, videi draudzīgi un ilgtspējīgi multimodālā transporta pakalpojumi, lai nākotnē cilvēki un kravas varētu pārvietoties efektīvāk un veiktu arvien lielākus attālumus.

Iepazīstinot ar Latvijas piedāvājumu un iespējām transporta jomā, ministrs iezīmēja perspektīvas, ko sniegs Rail Baltica projekta īstenošana. Tā paredz integrēt Baltijas valstu dzelzceļa tīklu Eiropas standarta sliežu platuma dzelzceļa sistēmā, paverot jaunus apvāršņus nozares attīstībā.

Tāpat U. Augulis norādīja uz Latvijas pieredzi specializēto konteinervilcienu reisu organizēšanā, kas jau no 2003.gada veic regulārus pārvadājumus uz Krieviju un citām NVS valstīm. Ministrs uzskata, ka šis darbs ir jāturpina un kopā ar partneriem jāstrādā pie jaunu maršrutu izveides, tai skaitā no un uz Ķīnu, kā arī citām valstīm.

“Šobrīd pamatoti un ar lepnumu pozicionējam sevi kā aktīvu Eirāzijas piegāžu ķēžu dalībnieku, kas ir gatavs nodrošināt modernus loģistikas risinājumus un maksimālu prognozējamību un drošību”, norādīja U.Augulis.

Šobrīd visā pasaulē transporta nozarē tiek novērots gan pasažieru, gan kravu pakalpojumu pieaugums, tomēr tas nes sev līdzi jaunus pārbaudījumus. Ministrs norādīja, ka būs jārod risinājumi tādām problēmām kā: transporta radīto emisiju samazināšana, pārvadājumu drošības saglabāšana, pieaugošo apdraudējumu risku novēršana un cilvēka dzīvības pasargāšana.

Konferencē U. Augulis aicināja valstu pārstāvjus un augstās amatpersonas izmantot iespēju iepazīt Latvijas iespējas transporta, loģistikas un aviācijas jomā un personīgi tikties ar Latvijas ostu, dzelzceļa un aviācijas uzņēmumu vadītājiem.

Kā ziņots, satiksmes ministru darba vizītē Ķīnā no 16. līdz 22.jūnijampavada Satiksmes ministrijas (SM) valsts sekretārs Ozoliņš, kā arī SM Starptautisko sadarbības projektu koordinācijas departamenta direktore Elīna Luca-Ratfeldere, ministrijas nozares padomnieks Latvijas vēstniecībā Pekinā Helmuts Kols, kā arī “VAS Latvijas Dzelzceļš”, Rīgas Brīvostas, Ventspils Brīvostas, VAS “Starptautiskā lidosta Rīga”, “Nacionālais konteineru termināls” un “Rīgas Universālais Terminālis” vadības pārstāvji. 


      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHAVideo

  

FotoAptauja

Vai Latvijā jāievieš e-vēlēšanas?

Nav viedokļa

Apskatīt rezultātus
Twitter

Latvijas Zemnieku sa
08:43, Feb 13
Pēc Latvijas Televīzijas pasūtījuma janvārī veiktajā SKDS aptaujā ZZS reitings ir pieaudzis līdz 8,1% un tā jau ir… https://t.co/pHpBtHQfUO
Latvijas Zemnieku sa
12:45, Sep 06
Nodibināta Latvijas Zemnieku savienības nodaļa Apvienotajā Karalistē https://t.co/qyFW9gxvTt
Latvijas Zemnieku sa
14:52, Aug 10
RT @Finmin: Latvija ir saņēmusi un izmantojusi visu 2007. – 2013. gada plānošanas perioda #ESfondi finansējumu! Uzzini vairāk šeit: https:/…

Latvijas zemnieku savienība novados


Video arhīvs apskatāms šeit