Aktualitātes

85259

Globālā transporta drošības konference Rīga pulcē transporta nozares drošības ekspertus no 59 valstīm
Apskatīt komentārus (1)


05.04.2018


Ceturtdien, 5.aprīlī Rīgas Motormuzejā notika Satiksmes ministrijas organizēta starptautiskā konferencei “Globālā transporta drošība un drošums simtgadei”, kurā piedalījās ap 160 dalībniekiem no 59 valstīm. Apvienoto Nāciju Organizācija un Starptautiskais Transporta forums (ITF) ir gatavi atbalstīt Latviju ceļu drošības politikas veidošanā nākotnē, tā šodien atzina ANO īpašais sūtnis Žans Tods un ITF Ģenerālsekretārs Jangs Tae Kims.

Fotogrāfijas no Preses konferences un Konferences pieejamas šeit.

“Mūsu kopīgais mērķis ir sasniegt tā saucamo Vision zero jeb situāciju, ka nav neviena bojāgājušā ceļu satiksmes negadījumos. Mēs visi globālā mērogā apzināmies, ka ir jāiegulda liels darbs, lai uzlabotu ceļu satiksmes drošības situāciju. Pašreiz transporta jomā attīstās droši, videi draudzīgi un ilgtspējīgi multimodālā transporta pakalpojumi, lai nākotnē cilvēki varētu pārvietoties biežāk un lielākos attālumos,” savā konferences atklāšanas uzrunā norādīja satiksmes ministrs Uldis Augulis.

Pašreiz Latvija ir viena no Eiropas Savienības (ES) līderēm ceļu satiksmes drošības uzlabošanā, kur pēdējo gadu laikā ir ievērojami samazinājies ceļu satiksmes negadījumos bojāgājušo un cietušo skaits. Piemēram, bojāgājušo skaita samazināšanā 2016.gadā Latvija bija ceturtajā vietā ES. Kopumā kopš jaunās tūkstošgades sākuma 17 gadu laikā ceļu satiksmes negadījumos bojāgājušo cilvēku skaits uz autoceļiem ir samazinājies vairāk nekā trīs reizes. Savukārt ievainoto skaits ir samazinājies par 20%.

Uz konferenci Latvijā ir ieradies arī Automobiļu federācijas (FIA) prezidents, ANO Ģenerālsekretāra īpašais sūtnis ceļu satiksmes drošības jautājumos Žans Tods (Jean Todt), kurš atzinīgi novērtēja Latvijas paveikto ceļu satiksmes negadījumu un bojāgājušo skaita mazināšanā. “Ceļu satiksmes drošībai ir svarīga loma katrā valstī, jo tā ietekmē ikvienu iedzīvotāju. Šodien Latvija globālā mērogā sasniegusi daudz, bet mums jāturpina rūpēties par ceļu satiksmes dalībniekiem un viņu drošību,” uzsvēra Ž. Tods.

Savukārt Starptautiskā Transporta foruma (ITF) Ģenerālsekretārs Jangs Tae Kims (Young Tae Kim) atgādināja: “Vision zero nav neprātīga ideja. Mērķim novērst nāves gadījumus uz ceļiem ir jāmotivē mūs turpināt meklēt un atrast iespējas, kā mēs varam uzlabot satiksmes drošību un glābt cilvēku dzīvības”.

“Latvija ir guvusi ievērojamus panākumus ceļu satiksmes uzlabošanā. Kopš 2010. gada bojā gājušo skaits uz Latvijas ceļiem ir samazinājies par gandrīz 38 procentiem. Ja Latvija spēs saglabāt šādu uzlabojumu tempu, tad tā ierindosies starp labākajām valstīm. Lai izglābtu vēl vairāk dzīvību, ir nepieciešama vēl lielāka apņēmība, kā arī vieda politika. ITF ir gatavs atbalstīt Latviju ceļu drošības politikas veidošanā nākotnē, “ uzsvēra J.T. Kims.

Šogad Latvija pirmo reizi ir Starptautiskā Transporta foruma (ITF) prezidējošā valsts, tāpēc konferences ietvaros Latvija prezentēja transporta nozares prioritātes un aktualitātes, informēja pārējās dalībvalstis par Latvijas Prezidentūras darbības virzieniem un aicināja citas valstis dalīties ar savu pieredzi.

Konferencē šodien izskatīja arī tādas tēmas kā tranzīta un loģistikas attīstība šajā izaicinājumu laikmetā, kā arī analizēja un novērtēja transporta nozarē radītās inovācijas. Latvijai ir ar ko lepoties arī šajā ziņā. Tāpēc pasākuma laikā prezentēja Latvijā izgudrotu un ražotu Pikes Peak sporta automašīnu, Go-Kart elektriskās sacīkšu mašīnu, kā arī ekskluzīvu pasažieru elektro-minibusu.

Konference Rīgā ir starta platforma ikgadējam ITF Samitam “Transporta drošība un drošums”, kas notiks 2018.gada 23.-25.maijā Leipcigā, Vācijā, kas nodrošina lielisku platformu labākās prakses un pieredzes apmaiņai.


      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHAVideo

  

FotoAptauja

Vai Latvijā jāievieš e-vēlēšanas?

Nav viedokļa

Apskatīt rezultātus
Twitter

Latvijas Zemnieku sa
12:45, Sep 06
Nodibināta Latvijas Zemnieku savienības nodaļa Apvienotajā Karalistē https://t.co/qyFW9gxvTt
Latvijas Zemnieku sa
14:52, Aug 10
RT @Finmin: Latvija ir saņēmusi un izmantojusi visu 2007. – 2013. gada plānošanas perioda #ESfondi finansējumu! Uzzini vairāk šeit: https:/…
Latvijas Zemnieku sa
14:44, Aug 10
RT @ltvzinas: Šorīt @RitaPanorama, klātesot partiju deleģētajiem cilvēkiem, tika izlozēta secība, kādā 13. Saeimas vēlēšanās startējošie po…

Latvijas zemnieku savienība novados


Video arhīvs apskatāms šeit