Aktualitātes

ES Kopējai lauksaimniecības politikai jākļūst taisnīgākai un vienkāršākai
Apskatīt komentārus (0)


07.03.2017


Pirmdien, 6. martā, Zemkopības ministrijas parlamentārais sekretārs Ringolds Arnītis ES Lauksaimniecības un zivsaimniecības ministru padomē Briselē, sākoties diskusijām par ES Kopējās lauksaimniecības politikas (KLP) nākotni pēc 2020. gada, norādīja, ka tiešajiem maksājumiem ES visiem lauksaimniekiem beidzot ir jābūt vienādiem. Tas ir ļoti svarīgs priekšnosacījums neizkropļotai konkurencei vienotajā tirgū.

 

Tiešo maksājumu izlīdzināšanas process sākās līdz ar Latvijas pievienošanos ES 2004. gadā un nepabeigts turpinās vēl līdz 2020. gadam. “Šim procesam ir pienācis laiks pielikt punktu. Tas jāpabeidz ar ļoti konkrētu rezultātu – vienlīdzīgiem tiešajiem maksājumiem visiem Eiropas Savienības lauksaimniekiem. Tagad viens Eiropas Savienības lauksaimnieks, kas saņem tiešos maksājumus 152 eiro par hektāru, nevar ilgstoši konkurēt ar citu Eiropas Savienības lauksaimnieku, kam atbalsts ir 400 eiro,” sacīja Ringolds Arnītis.

 

“Turklāt Kopējo lauksaimniecības  politiku ir nepieciešams vienkāršot, dalībvalstīm dodot lielāku  patstāvību atbalsta pasākumu ieviešanā atbilstoši mūsu specifiskajām  vajadzībām. Tas attiecināms arī uz prasību un pārbaužu vienkāršošanu,”  uzsvēra Zemkopības ministrijas parlamentārais sekretārs Ringolds  Arnītis. Zemkopības ministrija arī uzskata, ka nepieciešams bez  kavēšanās izstrādāt mehānismus, kas pārtikas ķēdē stiprinātu  visgrūtākajā situācijā esošā posma – lauksaimnieku – pozīcijas. To var  veicināt arī lauksaimnieku kooperācija.






      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:




Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHA



Video

  

Foto



Aptauja

Vai Latvijā jāievieš e-vēlēšanas?

Nav viedokļa

Apskatīt rezultātus






Twitter

Latvijas Zemnieku sa
14:32, Jun 20
LZS spēks slēpjas Latvijas reģionos. Ventspils novada domi turpinās vadīt Aivars Mucenieks, savukārt Dobeles - Andrejs Spridzāns. Apsveicam!
Latvijas Zemnieku sa
19:27, Jun 19
RT @MarisKucinskis: Līdz ar #NATO ierašanos LV pabeigta alianses spēku izvietošana Baltijā. NATO klātbūtne vairo drošību, uzsvēru tiekoties…
Latvijas Zemnieku sa
19:27, Jun 19
RT @Zemkopibas_min: Jānis Dūklavs un Ministru prezidents Māris Kučinskis šodien sveica @LAD_Latvija par EPS augsto novērtējumu: https://t.c…

Latvijas zemnieku savienība novados


Video arhīvs apskatāms šeit