Aktualitātes

85662

ES dalībvalstis pauž atbalstu priekšlikumam ierobežot negodīgas tirdzniecības prakses pārtikas piegādes ķēdē
Apskatīt komentārus (10)


17.04.2018


Pirmdien, 16. aprīlī, Zemkopības ministrijas parlamentārais sekretārs Ringolds Arnītis piedalījās ES Lauksaimniecības un zivsaimniecības ministru padomes sēdē, kurā Eiropas Komisija (EK) dalībvalstīm izklāstīja direktīvas projektu par negodīgu tirdzniecības prakšu novēršanu. Direktīvas mērķis ir ierobežot negodīgas tirdzniecības prakses visā pārtikas piegādes ķēdē, nosakot minimālo sarakstu ar aizliegtām tirdzniecības praksēm starp pārtikas preču piegādātāju un pircēju.

 

“Izskaužot negodīgās tirdzniecības prakses, mūsu galvenais uzdevums ir palīdzēt mazajiem un vidējiem lauksaimnieciskās un pārtikas produkcijas ražotājiem realizēt savu preci un saņemt par to  samaksu bez kavējumiem,” norāda Zemkopības ministrijas parlamentārais sekretārs Ringolds Arnītis.

 

Direktīvas projekts paredz, ka turpmāk  par negodīgām tirdzniecības praksēm tiks uzskatīti, piemēram, tādi  norēķinu termiņi, kas produktiem, kuri ātri bojājas, pārsniegs 30  dienas. Tāpat par negodīgām tirdzniecības praksēm uzskatīs vienpusēju  piegādes līguma nosacījumu maiņu, pasūtījumu atcelšanu neilgi pirms  preču piegādes u.tml.  Pārtikas produktu pircējiem tiks uzlikts  aizliegums šādas prakses piemērot. ES Lauksaimniecības un  zivsaimniecības ministru padomes sēdē dalībvalstis pauda gandrīz  vienprātīgu atbalstu direktīvas projekta virzībai.  Arī Latvija pozitīvi  vērtē EK iniciatīvu ES pārtikas piegādes ķēdes darbības uzlabošanai,  izstrādājot direktīvas priekšlikumu, un uzskata, ka tas ir labs sākums  vienotai ES līmeņa pieejai negodīgo tirdzniecības prakšu novēršanai.


      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHAVideo

  

FotoAptauja

Vai Latvijā jāievieš e-vēlēšanas?

Nav viedokļa

Apskatīt rezultātus
Twitter

Latvijas Zemnieku sa
09:30, May 21
RT @DelfiLV 'Par ko balsot Eiropā?'— atbild Zaļo un Zemnieku savienība. Pilns ieraksts https://t.co/2z4C0hG2Jk
Latvijas Zemnieku sa
14:59, May 09
RT @ZZS_: RT @DelfiLV 'Delfi TV ar Jāni Domburu' – 10.maijā pulksten 13 tiešraidē atbildēs Juris Jansons https://t.co/cLX7eNZ8Jf
Latvijas Zemnieku sa
14:58, May 09
RT @Biedriba_LOSP: Meža īpašnieki aicināti pieteikties konkursam “Sakoptākais mežs 2019” https://t.co/XG5ergXlP0

Latvijas zemnieku savienība novados


Video arhīvs apskatāms šeit