Aktualitātes

85662

ES dalībvalstis pauž atbalstu priekšlikumam ierobežot negodīgas tirdzniecības prakses pārtikas piegādes ķēdē
Apskatīt komentārus (2)


17.04.2018


Pirmdien, 16. aprīlī, Zemkopības ministrijas parlamentārais sekretārs Ringolds Arnītis piedalījās ES Lauksaimniecības un zivsaimniecības ministru padomes sēdē, kurā Eiropas Komisija (EK) dalībvalstīm izklāstīja direktīvas projektu par negodīgu tirdzniecības prakšu novēršanu. Direktīvas mērķis ir ierobežot negodīgas tirdzniecības prakses visā pārtikas piegādes ķēdē, nosakot minimālo sarakstu ar aizliegtām tirdzniecības praksēm starp pārtikas preču piegādātāju un pircēju.

 

“Izskaužot negodīgās tirdzniecības prakses, mūsu galvenais uzdevums ir palīdzēt mazajiem un vidējiem lauksaimnieciskās un pārtikas produkcijas ražotājiem realizēt savu preci un saņemt par to  samaksu bez kavējumiem,” norāda Zemkopības ministrijas parlamentārais sekretārs Ringolds Arnītis.

 

Direktīvas projekts paredz, ka turpmāk  par negodīgām tirdzniecības praksēm tiks uzskatīti, piemēram, tādi  norēķinu termiņi, kas produktiem, kuri ātri bojājas, pārsniegs 30  dienas. Tāpat par negodīgām tirdzniecības praksēm uzskatīs vienpusēju  piegādes līguma nosacījumu maiņu, pasūtījumu atcelšanu neilgi pirms  preču piegādes u.tml.  Pārtikas produktu pircējiem tiks uzlikts  aizliegums šādas prakses piemērot. ES Lauksaimniecības un  zivsaimniecības ministru padomes sēdē dalībvalstis pauda gandrīz  vienprātīgu atbalstu direktīvas projekta virzībai.  Arī Latvija pozitīvi  vērtē EK iniciatīvu ES pārtikas piegādes ķēdes darbības uzlabošanai,  izstrādājot direktīvas priekšlikumu, un uzskata, ka tas ir labs sākums  vienotai ES līmeņa pieejai negodīgo tirdzniecības prakšu novēršanai.


      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHAVideo

  

FotoAptauja

Vai Latvijā jāievieš e-vēlēšanas?

Nav viedokļa

Apskatīt rezultātus


Twitter

Latvijas Zemnieku sa
16:07, May 25
Šodien @RIGATV24 plkst.17 @presesklubs piedalīsies @ZZS_ valdes priekšsēdētājs @ArmandsKrauze
Latvijas Zemnieku sa
16:04, May 25
RT @Zemkopibas_min: Zemkopības min. Jānis Dūklavs un @LAD_Latvija tūrisma forumā Silenē stāsta par atbalstu lauku tūrismam - no 18.jūnija L…
Latvijas Zemnieku sa
13:27, May 25
RT @DanaReiznieceOz: @IngaSpringe @EM_gov_lv Pavļuts gribēja, bet nesanāca. Grūti, bet 2015.g. mums ar @PTACgovLV izdevās likuma grozījumie…

Latvijas zemnieku savienība novados


Video arhīvs apskatāms šeit